Home > موفقیت > ۹ کار برای موفق شدن

۹ کار برای موفق شدن

9 کار برای موفق شدن

موسسه TalentSmart با انجام تحقیق روی بیش از یک میلیون نفر، به این نتیجه رسیده است که ۹۰ درصد افراد موفق و مدیران هوش هیجانی بالایی دارند و توجه به این موضوع برای موفق شدن اهمیت بسیار زیادی دارد. در این نوشته به روش آرام ماندن افراد با هوش هیجانی بالا و کارهایی که آن ها انجام نمی دهند، پرداخته شده است. آن ها به صورت آگاهانه از این رفتارها که بسیار وسوسه انگیز هستند، خود داری می کنند. رعایت ۹ نکته برای موفق شدن که در این نوشته بیان شده به شما کمک می کند هوش هیجانی خود را افزایش دهید و موفق شوید.

۹ کار برای موفق شدن

افراد دارای هوش هیجانی بالا:

 1. به هیچکس اجازه نمی دهند خوشحالی آن ها را محدود کند
  وقتی حس رضایت و خوشبختی شما از مقایسه خودتان با دیگران حاصل می شود نمی توانید کنترل زیادی روی خوشحالی خودتان داشته باشید. وقتی افراد دارای هوش هیجانی احساس خوبی در مورد کارهایی که انجام داده اند دارند و اجازه نمی دهند نظر یا دستاوردهای دیگران این خوشحالی را از آن ها بگیرد. واکنش نداشتن و اهمیت ندادن به نظر و گفته های دیگران کار سختی است ولی شما نباید خودتان را با دیگران مقایسه کنید. در نظر داشته باشید تصور دیگران از شما چه خوب باشد و چه بد تفاوت زیادی با شما دارد.
  9 کار برای موفق شدن - وبلاگ ایسام
 2. فراموش نمی کنند
  افراد دارای هوش هیجانی بالا می بخشند ولی فراموش نمی کنند و به فردی که با آن ها رفتار مناسبی نداشته است دوباره اجازه این کار را نمی دهند. این افراد اجازه نمی دهند مشکلات دیگران روی زندگی آن ها اثر منفی بگذارد.
 3. در مبارزه آسیب نمی بینند
  با درک و پاسخ صحیح به هیجانات می توان مبارزه هایی که ارزش مبارزه کردن را دارند شناسایی کرد و در بحث هایی که موجب آسیب دیدگی و شرایط نامناسب می شوند شرکت نکرد.9 کار برای موفق شدن
 4. کمال و بهترین بودن را هدف قرار نمی دهند
  افراد با هوش هیجانی بالا کمال را هدف نهایی خود قرار نمی دهند چون می دانند چنین چیزی وجود ندارد. اگر بهترین بودن هدف شما باشد همواره احساس عدم موفقیت خواهید داشت و به جای تمرکز روی دستاورد ها تا کنون روی چیزهایی که به آن ها نرسیده اید تمرکز خواهید کرد.

مقاله های مشابه:

10

 1. در گذشته زندگی نمی کنند
  شکست می تواند اعتماد به نفس شما را کاهش دهد و باعث شود شما فکر کنید که نمی توانید در آینده به موفقیت برسید. افراد دارای هوش هیجانی بالا می دانند که موفقیت آن ها به توانایی شان در برخاستن پس از شکست وابسته است و با زندگی در گذشته نمی توان به آن دست پیدا کرد. برای رسیدن به هر چیز با ارزشی مقداری ریسک لازم است و نباید اجازه داد ترس از شکست توانایی ریسک و رسیدن به موفقیت را از شما بگیرد. زندگی در گذشته باعث می شود، گذشته جای حال شما را بگیرد و از پیشرفت شما جلوگیری کند.
 2. در مشکلات غرق نمی شوند
  زمانی که شما روی مشکلات تمرکز می کنید انرژی منفی و استرس ایجاد می شود که عملکرد شما را کاهش می دهد. وقتی روی این تمرکز کنید که برای بهبود شرایط چه کار می توان کرد انرژی مثبت ایجاد شده و بهره وری را افزایش می دهد. افراد با هوش هیجانی روی مشکلات تمرکز نمی کنند چون می دانند تمرکز روی راه حل کارآمد تر است.
 3. با افراد منفی معاشرت نمی کنند
  افرادی که دائم نق می زنند به این دلیل است که در مشکلات غرق می شوند و به راه حل توجه نمی کنند. شما مجبور نیستید با این نوع افراد همدردی کنید و مقدار زیادی از وقت تان را با گوش کردن به گلایه های آن ها هدر دهید. اگر در همچنین شرایطی قرار گرفتید و نتوانستید از آن خارج شوید به جای گوش کردن به دنبال راه حل مشکل بگردید. با این کار بحث به سمت راه حل کشیده می شود.
 4. کینه ای نیستند
  افکار و احساسات منفی که بر اثر کینه ای بودن به وجود می آیند بسیار استرس زا هستند و تنها فکر در مورد آن شما را به حالت عصبانیت و دعوا می برد. ناراحتی در مورد چیزی که به تاریخ پیوسته است هیچ سودی ندارد و حتی می تواند ناراحتی های جسمی مانند فشار خون ایجاد کند. فراموش کردن مسائل قدیمی نه تنها استرس شما را کم می کند و موجب خوشحالی می شود بلکه سلامتی شما را هم بهبود می دهد.
  9 کار برای موفق شدن
 5. بله نمی گویند مگر اینکه واقعا موافق باشند
  تحقیقی که در دانشگاه کالیفرنیا انجام شده است نشان داده هرچه نه گفتن برای شما سخت تر باشد احتمال استرس و افسردگی در شما بیشتر است. افراد دارای هوش هیجانی وقتی احساس می کنند پاسخشان به مساله ای نه است به صراحت آن را بیان می کنند و از جملاتی مانند نمی دانم و مطمئن نیستم خود داری می کنند.
  9 کار برای موفق شدن

مشاهده منبع نوشته
ایسام

نظر شما در مورد این کارها برای موفق شدن چیست؟ آیا با نکات بیان شده در این نوشته موافقید؟
پیشنهادات و انتقادات خودتون رو در بخش نظرات بنویسید. برای دریافت مطالب جدید و پر طرفدار از طریق ایمیل، در خبرنامه ما عضو بشید.
اگر این مطلب به نظرتون جالبه در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
https://telegram.me/esamOfficial
کانال تلگرام ایسام

۹ کار برای موفق شدن
۵ - ۳ نظر

ممکن است این مطلب هم جالب باشد
راهکارهایی برای افزایش اعتماد به نفس
من می توانم شغل آینده تان را تنها بر اساس ترتیب تولد شما حدس بزنم
چرا بهترین ایدهها در حمام به ذهنتان میرسد
10 توانایی ضروری برای مدیران
۱۰ توانایی ضروری برای مدیران
10 کار افراد موفق قبل از صبحانه
۱۰ کار افراد موفق قبل از صبحانه
6 سرگرمی برای مقابله با استرس
۶ سرگرمی برای مقابله با استرس
8 مهارت که می توانید در کمتر از 6 ماه بیاموزید
۸ مهارت که می توانید در کمتر از ۶ ماه بیاموزید
نکته های زبان بدن که شما را دوست داشتنی می کند - بخش دوم
نکته های زبان بدن که شما را دوست داشتنی می کند – بخش دوم
نکته های زبان بدن که شما را دوست داشتنی می کند - بخش اول
نکته های زبان بدن که شما را دوست داشتنی می کند – بخش اول
28 نکته کوچک برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران
۲۸ نکته کوچک برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران
چگونه شغل رویایی خود را پیدا کنید؟
چگونه شغل رویایی خود را پیدا کنید؟
10 نکته درباره راه اندازی کسب و کار که دیگران به شما نمی گویند
۱۰ نکته درباره راه اندازی کسب و کار که دیگران به شما نمی گویند
10 کلمه که افراد بدون اعتماد به نفس استفاده می کنند
۱۰ کلمه که افراد بدون اعتماد به نفس استفاده می کنند
راه های هوشمندانه برای افزایش بهره ورری
راه های هوشمندانه برای افزایش بهره وری
19 کار که افراد باهوش انجام نمی دهند
۱۹ کار که افراد باهوش انجام نمی دهند
دلیل موفقیت کارآفرینان جوان
۱۱ دلیل موفقیت کارآفرینان جوان

دیدگاه خود را بنویسید