Home > سبک زندگی > ۶ راه برای پر انرژی بودن بعد از بیدار شدن

۶ راه برای پر انرژی بودن بعد از بیدار شدن

6 راه برای پر انرژی بودن بعد از بیدار شدن

هر زمان که موضوع خواب بحث می شود، معمولا تصور قدیمی اینکه هر فرد در شبانه روز بین ۶ تا ۸ ساعت خواب نیاز دارد مطرح می شود. این یک باور قدیمی است که تحقیقات جدید نشان داده است که این موضوع اساس و پایه کمی دارد. مرکز تحقیقات خواب Surrey در انگلیس ادعا می کند کیفیت خواب از میزان آن مهم تر است. میزان بهینه خواب از بین ۵ تا ۹ ساعت است. با وجود اینکه این نظر چیزهای زیادی را بیان می کند بر این نکته تایید می کند که شما می تونید بدون توجه به میزان خوابتان سحر خیز باشید. مادامی که خواب شما عمیق و همراه با استراحت است می توانید صبح بدون احساس خواب آلودگی بیدار شوید. برای خواب بهتر گام هایی وجود دارد که شامل آماده شدن برای خواب و بیدار شدن در صبح می شوند. در این نوشته ۶ راه برای پر انرژی بودن بعد از بیدار شدن آورده شده است.

۶ راه برای پر انرژی بودن بعد از بیدار شدن:

 1. پرهیز از مصرف قهوه، مشروبات الکلی و شکلات قبل از خواب

  اگر می خواهید خواب خوبی داشته باشید مهم است که روند طبیعی بدن خود را به هم نزنید. حدود ۴ ساعت زمان برای فرو رفتن به خواب عمیق و انرژی بخش زمان لازم است و مهم است در این زمان عامل حواس پرتی وجود نداشته باشد. یکی از مهم ترین عوامل بهم خوردن خواب نوشیدن و خوردن موادی مانند قهوه، مشروبات الکلی و شیر کاکائو است. بهتر است بعد از ساعت ۶ عصر این نوشیدنی ها مصرف نشوند.
  6 راه برای پر انرژی بودن بعد از بیدار شدن

 2. استفاده از سرویس بهداشتی قبل از خواب

  تقریبا همه افراد پیش از خواب از سرویس بهداشتی استفاده می کنند ولی بعد از آن به کار با گوشی همراه کار می کنند یا تلویزیون می بینند. در طول این زمان هم ممکن است کلیه ها فعال باشند و به همین دلیل بهتر است دقیقا قبل از خواب از سرویس بهداشتی استفاده شود. در غیر این صورت خواب شما با آرامش نخواهد بود.

 3. رعایت اصول فنگ شویی در اتاق خواب

  با وجود اینکه همه افراد به فنگ شویی ایمان ندارند، یک هنر قدیمی چینی است و با پیاده کردن اصول آن در هنگام چیدن اتاق خود می توانید خواب بهتری داشته باشید و در نتیجه صبح با نشاط تر بیدار شوید. در فنگ شویی ساختار اتاق خواب اهمیت زیادی دارد و چند اصل برای قرار دادن وسایل و تخت خواب و جود دارد. تخت باید به گونه ای قرار داده شود که درب در معرض دید باشد ولی تخت در مسیر مستقیم درب نباشد. با این کار در هنگام خواب حس امنیت شما بیشتر می شود و با آرامش بیشتری استراحت می کنید. رنگ های استفاده شده در اتاق خواب هم روی خواب شما تاثیر می گذارد و برای این کار می توانید از روانشناسی رنگ ها استفاده کنید. ترکیبی از رنگ های آبی و سبز توصیه می شود که احساس آرامش و هماهنگی را به وجود می آورد.

مقاله های مشابه:

728X90-blanket

 1. فکر به موارد خوشایند هنگام بیدار شدن

  احساس استرس و اضطراب در صبح زود به دلیل فعالیت ضمیر ناخوداگاه در هنگام خواب و افزایش سطح کورتیزون بیشتر از سایر مواقع است. این موضوع ممکن است باعث شود شما احساس خستگی کنید که برای مقابله با آن می توانید روی نکات مثبت تمرکز کنید. این کار در بعضی روزها مانند تولد ها و سالگرد ها آسان تر است. هر موضوعی برای تمرکز انتخاب کردید با یاد داشته باشید شروع روز با کمی هیجان احساس خستگی را از بین می برد.6 راه برای پر انرژی بودن بعد از بیدار شدن

 2. تنظیم برنامه ورزشی برای صبح

  با وجود اینکه ممکن است در لحظه بیدار شدن احساس خستگی نکنید، اگر این حس اهمیت ندهید به سرعت از بین می رود. در این جا ورزش مرتب می تواند به شما کمک کند و تمرکزتان را افزایش دهد. ورزش های ساده ای مانند دویدن می تواند باعث آزاد شدن هورمون هایی مانند اندروفین شود که می تواند نشانه های استرس را کاهش دهد. ثابت شده است ورزش در صبح اگر منظم و با برنامه باشد، انرژی کل روز را افزایش می دهد. 6 راه برای پر انرژی بودن بعد از بیدار شدن

 3. آب رسانی به بدن بعد از بیدار شدن

  بر اساس تحقیقات مختلف آب رسانی به بدن زمانی که اول صبح بیدار می شوید تاثیر زیادی در فعالیت ذهن شما دارد. آغاز کردن روز با یک لیوان آب قبل از خوردن صبحانه باعث فعالیت متابولیسم می شود و سطح بیداری و هوشیاری افزایش یابد. سعی کنید هر روز برای صبحانه قهوه میل نکنید. با وجود اینکه ثابت شده است که قهوه حواس را تقویت می کند ولی بدن به مرور زمان نسبت به کافئین مقاوم می شود و باید مقدار بیشتری مصرف شود. قهوه باید در زمانی که شما احساس خستگی می کنید مصرف شود و برای صبحانه استفاده از گزینه هایی مانند چای یا میوه پیشنهاد می شود.

نظر شما در مورد پر انرژی بودن بعد از بیدار شدن چیست؟ شما کدامیک از این نکات را انجام می دهید؟
پیشنهادات و انتقادات خودتون رو در بخش نظرات بنویسید. برای دریافت مطالب جدید و پر طرفدار از طریق ایمیل، در خبرنامه ما عضو بشید.
اگر این مطلب به نظرتون جالبه در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
یادتون نره تو کانال تلگرام ایسام عضو بشید کلی مزایده و کالای منتخب هست که می تونید ازشون لذت ببرید.
https://telegram.me/esamOfficial
کانال تلگرام ایسام
مشاهده منبع نوشته

۶ راه برای پر انرژی بودن بعد از بیدار شدن
۳٫۷۵ - ۴ نظر

ممکن است این مطلب هم جالب باشد
پیشنهاد ما برای نوسازی اثاثیه کهنه
چرا بهترین ایدهها در حمام به ذهنتان میرسد
برای کاهش وزن پیاده روی بهتر است یا دویدن؟
برای کاهش وزن پیاده روی بهتر است یا دویدن؟
چگونه چرت زدن شما را خلاق تر می کند
چگونه چرت زدن شما را خلاق تر می کند
رژیم بر اساس گروه خونی
رژیم بر اساس گروه خونی
9 دستور تهیه ماسک صورت خانگی
۹ دستور تهیه ماسک صورت خانگی
5 اشتباه رایج در مورد کاهش وزن
۵ اشتباه رایج در مورد کاهش وزن
10 نکته فوق العاده برای تغذیه سالم
۱۰ نکته فوق العاده برای تغذیه سالم
26 خوراکی سرشار از پروتئین
۲۶ خوراکی سرشار از پروتئین
آشنایی با خواص نارگیل
مواد مغذی موجود در آووکادو
مواد مغذی موجود در آووکادو
10 کار برای خواب راحت
۱۰ کار برای خواب راحت
۱۰ عادت که به چشمان شما آسیب می زنند
۱۰ عادت که به چشمان شما آسیب می زنند
8 غذای نامناسب برای شب
۸ غذای نامناسب برای شب
5 دلیل برای خوردن یک صبحانه سالم و مغذی
۵ دلیل برای خوردن یک صبحانه سالم و مغذی
8 فایده خندیدن که ممکن است تا به حال نشنیده باشید
۸ فایده خندیدن که ممکن است تا به حال نشنیده باشید

دیدگاه خود را بنویسید