Home > کسب و کار > ۵ فکر که شما را فروشنده بهتری می کند

۵ فکر که شما را فروشنده بهتری می کند

5 فکر که شما را فروشنده بهتری می کند

آیا شما پس از چند تماس برای فروش دلسرد می شوید و دست از کار می کشید؟ آیا انتظار دارید از هر رویداد مشتریان جدید کسب کنید؟ اکنون زمان تغییر در فکر است و به همین دلیل در این نوشته ۵ فکر که شما را فروشنده بهتری می کند بیان شده است. آیا فکر شنیدن نه به دفعات زیاد سرعت کار شما را پایین می آورد؟ رساندن محصولات و خدمات به دست مشتری چالش های خودش را دارد ولی اگر ترس از رد شدن را هم به آن اضافه کنیم واقعا چالش بر انگیز می شود. چه می شد اگر می توانستید کلمه نه را به عنوان یک کلمه جادویی می دیدید که شما را به فروش نزدیک تر می کند؟ این کار ممکن است ولی ابتدا باید درک کنیم که چرا جواب رد شنیدن را به صورت شخصی در نظر می گیرم.
اگر شما یک محصول را معرفی می کنید احتمالا خودتان نیز از آن استفاده می کنید و با تمام وجود به آن باور دارید. اگر محصول به نوعی اختراع شما باشد که شرایط بدتر هم می شود و علاوه بر پول صرف شده نسبت به آن تعصب هم خواهید داشت. همه این موارد باعث می شود محصول را به عنوان بخشی از خودتان ببینید و نه شنیدن را شخصی تصور کنید.
برای رسیدن به موفقیت باید خودتان را از محصول یا خدماتی که ارائه می دهید، جدا کنید. تغییر در فکر می تواند به شما کمک کند با شجاعت بیشتری به فروش بپردازید و محصول خود را به دست مشتریانی که خواستار آن هستند برسانید. شما می توانید با این ۵ نکته بیان شده در این نوشته شرع کنید.

۵ فکر که شما را فروشنده بهتری می کند:

 1. همه چیز فروش نیست

  گاهی اوقات ما فکر می کنیم که نتیجه تماس های تلفنی ما باید فروش باشد. هدف خود از تماس را به یاد داشته باشید، اولین هدف ایجاد ارتباط است ولی در بیشتر موارد شما به دنبال یکی از این موارد هستید:
  اجازه اضافه کردن فرد به پایگاه اطلاعاتی برای اطلاع رسانی به روز رسانی های بعدی
  برنامه ریزی برای تماس دوباره زمانی که فکر می کنید به محصول شما نیاز خواهند داشت.
  دانستن هدف به شما اجازه می دهد قبول کنید که همه افراد گزینه ایده آل برای فروش شما نیستند. افرادی که می خواهند از لیست شما حذف شوند به این دلیل نیست که محصول شما را دوست ندارند بلکه این محصول برای آن ها قابل استفاده نیست.

 2. فروش شخصی نیست

  به یاد داشته باشید شما با یک انسان دارای احساس درست مانند خودتان صحبت می کنید. اگر با فردی صحبت کردید که با لحن نامناسبی پاسخ شما را داد آن را شخصی فرض نکنید. به احتمال زیاد این فرد پیش از اینکه با شما صحبت کند به دلیل شرایط دیگر عصبانی بوده است. آن ها را رها کنید و روز خود را ادامه دهید.

 3. من در حال حاضر موفق هستم

  اغلب ما موفقیتمان را وابسته به خروجی نهایی می دانیم. فکر کنید تماس تلفنی یا اولین ملاقات خودش یک موفقیت است. شما یک قدم بزرگ برداشته اید و پس از این شانس موفقیت شما بیشتر است. گاهی اوقات شرایط مناسب نیست و نه بهترین جواب است. بدون توجه به جوابی که از مشتری دریافت می کنید خوشحال باشید که یک ارتباط ایجاد کردید و یک قدم به مشتری ایده آل نزدیک تر شده اید.
  5 فکر که شما را فروشنده بهتری می کند

مقاله های مشابه:

ایسام

 1. همه چیز با عدد و رقم مشخص می شود

  سعی کنید احساستان را با در نظر گرفت تماس ها و ملاقات ها به عنوان آمار مهار کنید. اگر شما ۲۵ تماس بگیرید به احتمال زیاد یک نفر بخواهد در مورد محصول شما بیشتر بداند. اگر شما در رویداد های شبکه ای بیشتری شرکت کنید رابطه های بیشتری می سازید و آگاهی نسبت به برندتان را افزایش می دهید. همه افراد از شنیدن کلمه نه می گریزند ولی تعداد کمی به کارشان ادامه می دهند. به یاد داشته باشید هر بار شنیدن نه یعنی یک قدم نزدیک تر به شنیدن بله.

 2. من تنها نیستم

  آیا می دانید ۴۴ درصد از کارشناسان فروش پس از شنیدن کلمه نه کار را کنار می گذارند؟ با توجه به این که تقریبا ۴۰ درصد از خریداران پیش از خرید نه می گویند این آمار بسیار ناراحت کننده به نظر می رسد. شما در احساس نا امیدی تنها نیستید ولی با پشتکار می توانید موفق شوید.
  هرچقدر هم که از نظر احساسی به محصول یا خدمات خود وابسته باشید آن ها به اندازه تلاش شما برای معرفی و فروششان خوب هستند. با تلاش زیاد برای فروش محصول به تلاشی که برای تولید آن صورت گرفته است احترام بگذارید.

نظر شما در مورد این ۵ فکر که شما را فروشنده بهتری می کند، چیست؟ کدامیک از این نکات به نظر شما کاربردی تر است؟
پیشنهادات و انتقادات خودتون رو در بخش نظرات بنویسید. برای دریافت مطالب جدید و پر طرفدار از طریق ایمیل، در خبرنامه ما عضو بشید.
اگر این مطلب به نظرتون جالبه در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
یادتون نره تو کانال تلگرام ایسام عضو بشید کلی مزایده و کالای منتخب هست که می تونید ازشون لذت ببرید.
https://telegram.me/esamOfficial
کانال تلگرام ایسام
مشاهده منبع نوشته

۵ فکر که شما را فروشنده بهتری می کند
۴ - ۴ نظر

دیدگاه خود را بنویسید