Home > کسب و کار > ۱۵ عادت غذایی برای بهره وری در کار

۱۵ عادت غذایی برای بهره وری در کار

15 عادت غذایی برای بهره وری در کار

همه می دانیم پر انرژی بودن در محیط کار در طول روز کار آسانی نیست. اگر چه خواب خوب در شب و ورزش مرتب نقش مهمی در بهره وری در محیط کار دارند، عادات غذایی را نباید فراموش کرد. با اجتناب از بعضی خوردنی ها و ایجاد عادات غذایی مفید می توانید بهتر به کار خود بپردازید. حتی با تغییرات بسیار کوچک می توان نتایج بسیار عالی به دست آورد. در این نوشته ۱۵ عادت غذایی برای افزایش بهره وری در محیط کار معرفی شده اند که همه می توانند از پیاده کردن آن ها سود ببرند.

۱۵ عادت غذایی برای بهره وری در کار

 1. از خوراکی های پر کالری و بدون پروتئین دوری کنید

  خوردن شیرینی جات، انواع اسنک و خوراکی های مشابه سطح توجه شما را کاهش می دهد. خوردن خوراکی های دارای چربی ترانس یا اشباع شده زیادی هستند شما را تنبل می کنند و خوردنی های دارای قند زیاد انرژی زیادی به صورت موقتی به شما میدهند ولی پس از آن سطح انرژی به یکباره کاهش می یابد. برای پر انرژی بودن در محیط کار بهتر است مواد مغذی و مفید مصرف کنید.
  15 عادت غذایی برای بهره وری در کار

 2. مراقب کافئین باشید

  زمانی که احساس خستگی می کنید قهوه اولین راه حل به نظر می رسد ولی مصرف زیاد خوراکی های کافئین دار می تواند بهره وری شما را کاهش دهد. مانند مواد قندی کافئین، انرژی را افزایش می دهد ولی پس از زمان کمی خستگی زیادی را به وجود می آورد. برای بهره وری در محیط کار هر روز مقدار مناسبی نوشیدنی کافئین دار بنوشید. یک فنجان چای سبز در صبح انتخاب مناسبی است.
  15 عادت غذایی برای بهره وری در کار

 3. هر روز صبح صبحانه بخورید

  یک راه دیگر برای تضمین انرژی در زمان کار این است که هر روز صبحانه خوب و کافی بخورید. حتی اگر شما صبح ها گرسنه نمی شوید از این وعده غذایی نگذرید چون باعث می شود بدن شما از حالت خواب آلود خارج و آماده کار شود. حتی یک عدد میوه یا یک لیوان آب میوه بهتر از نخوردن صبحانه است.
  15 عادت غذایی برای بهره وری در کار

 4. صبحانه سالم و مغذی بخورید

  خوارکی های مناسبی را برای صبحانه انتخاب کنید. خوراکی هایی را مصرف کنید که انرژی مداوم به بدن شما میدهند مانند کربوهیدارت های پیچیده، دانه های روغنی و مواد پروتئینی. با این کار بدن شما از زمان صبحانه تا ناهار انرژی مناسبی دریافت می کند.

 5. وعده های کوچک غذایی بخورید

  خوردن وعده های غذایی کوچک در طول روز راه خوبی برای ثابت نگه داشتن سطح گلوکوز خون است. اگر فاصله زیادی بین وعده های غذایی شما وجود داشته باشد سطح قند خون کاهش می یابد و باعث پرخوری و بالا رفتن زیاد سطح قند خون می شود. بالا و پایین رفتن سطح قند خون باعث رفتار غیر منتظره می شود و بهره وری شما را کاهش می دهد. با خوردن وعده های غذایی کوچک در فواصل مناسب انرژی بدن شما بدن شما مداوم و ثابت می شود.

 6. به مقدار مناسب نهار بخورید

  وقتی شما در وعده نهار میزان کمتری غذا بخورید کار برای شما آسان تر می شود. اگر بهره وری در کار برای شما مهم است میزان وعده نهار را مناسب انتخاب کنید.
  عادت غذایی برای بهره وری - وبلاگ ایسام

 7. با معده خالی خوراکی هایی که تریپتوفان زیاد دارند نخورید

  خوارکی هایی که تریپتوفان دارند اگر با معده خالی مصرف شوند باعث خواب آلودگی می شوند. این خوراکی ها شامل گوشت، شیر، لبنیات و بعضی ماهی ها می شوند.

مقاله های مشابه:

728X90-book

 1. با معده خالی میوه بخورید

  میوه خوراکی بسیار مناسبی در طول روز به شمار می رود چون دارای فیبر و قند های پیچیده است که در زمان بیشتری شکسته می شوند. هضم میوه برای بدن آسان است و به همین دلیل یک میان وعده ایده آل به شمار می رود.
  عادت غذایی برای بهره وری - وبلاگ ایسام

 2. غلات سبوس دار بخورید

  وقتی شما کربوهیدرات هایی مصرف می کنید که به آسانی هضم می شوند سطح قند خون به سرعت افزایش می یابد که همیشه با کاهش سریع قند خون پس از زمان کوتاه همراه است. غلات سبوس دار در زمان بیشتری تجزیه می شوند که باعث می شود انرژی بدن شما در زمان طولانی تامین شود. این انرژی ثابت باعث می شود بهره وری در طول روز بیشتر شود.
  15 عادت غذایی برای بهره وری در کار

 3. از استیک دوری کنید

  درحالی که لازم نیست گوشت را به طور کامل از رژیم خود حذف کنید کم کردن میزان آن در صبحانه و نهار به شما کمک می کند بهره وری بیشتری در زمان کار داشته باشید. معمولا گوشت چربی و پروتئین زیادی دارد که هضم آن را سخت می کند و خوردن مقدار زیادی گوشت در ساعات کاری ممکن است توانایی کار شما را کاهش دهد.

 4. امگا ۳ بیشتری مصرف کنید

  امگا ۳ یک اسید چرب ضروری است که در دانه های روغنی و بعضی ماهی ها یافت می شود. این مواد به فعالیت سلول های مغز کمک می کنند و باعث می شوند بدن کربوهیدرات ها را به صورت انرژی ذخیره کند نه به صورت چربی. امگا ۳ کافی در رژیم غذایی باعث افزایش توجه در زمان کار می شود.

 5. آب کافی بنوشید

  نوشیدن آب نه تنها باعث سلامتی می شود بلکه جابجایی مواد مفید در بدن را آسان تر می کند. در صورت کم آبی بدن غلظت خون افزایش پیدا کرده و باعث می شود قلب به دشواری بتپد که باعث خستگی می شود.

 6. فیبر کافی بخورید

  15 عادت غذایی برای بهره وری در کار
  مانند کربوهیدرات های پیچیده مصرف فیبر کافی باعث می شود که بدن شما غذا را آرام و در طول زمان هضم کند و در نتیجه میزان انرژی شما در طول روز ثابت باقی بماند.

 7. از مشروبات الکلی دوری کنید

 8. تا خواب بهتری داشته باشیدالکل متابولیسم بدن شما را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث می شود خواب خوبی در شب نداشته باشید. عدم خواب خوب و کافی باعث خواب آلودگی و خستگی در روز بعد می شود و در نتیجه بهره وری کاهش می یابد.

 9. به درستی با خواب عصر مبارزه کنید

  به جای نوشیدن قهوه یا سایر نوشیدنی های دارای کافئین و قند زیاد، از خوراکی های پر انرژی دارای امگا۳، فیبر و یا یک لیوان آب استفاده کنید.

728X90-super

مشاهده منبع نوشته

نظر شما در مورد عادت غذایی برای بهره وری چیست؟ آیا با نکات بیان شده در این نوشته موافقید؟
پیشنهادات و انتقادات خودتون رو در بخش نظرات بنویسید. برای دریافت مطالب جدید و پر طرفدار از طریق ایمیل، در خبرنامه ما عضو بشید.
اگر این مطلب به نظرتون جالبه در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
https://telegram.me/esamOfficial
کانال تلگرام ایسام

۱۵ عادت غذایی برای بهره وری در کار
۴٫۷۱ - ۷ نظر

ممکن است این مطلب هم جالب باشد
من می توانم شغل آینده تان را تنها بر اساس ترتیب تولد شما حدس بزنم
مصاحبه ماهنامه آینده روشن با سام مدن پور بنیان گذار ایسام
5 حقیقت درباره میلیونر شدن در سن 22 سالگی
۵ حقیقت درباره میلیونر شدن در سن ۲۲ سالگی
14 نوع کارمند در محیط کار
۱۴ نوع کارمند در محیط کار
10 توانایی ضروری برای مدیران
۱۰ توانایی ضروری برای مدیران
7 راه برای اداره موفق یک کسب و کار اینترنتی
۷ راه برای اداره موفق یک کسب و کار اینترنتی
8 مهارت که می توانید در کمتر از 6 ماه بیاموزید
۸ مهارت که می توانید در کمتر از ۶ ماه بیاموزید
8 سوال که باید قبل از طراحی مجدد سایت از خود بپرسید
۸ سوال که باید قبل از طراحی مجدد سایت از خود بپرسید
راهنمای گام به گام راه اندازی وب سایت برای کسب و کار
راهنمای گام به گام راه اندازی وب سایت برای کسب و کار
7 دلیل برای داشتن وب سایت ویژه کسب و کار
۷ دلیل برای داشتن وب سایت ویژه کسب و کار
10 نکته درباره راه اندازی کسب و کار که دیگران به شما نمی گویند
۱۰ نکته درباره راه اندازی کسب و کار که دیگران به شما نمی گویند
4 اشتباه بزرگ استارتاپ ها که کسب و کار را نابود می کند
۴ اشتباه بزرگ استارتاپ ها که کسب و کار را نابود می کند
5 راه برای ارتقای کسب و کار بدون هزینه اضافی
۵ راه برای ارتقای کسب و کار بدون هزینه اضافی
5 اشتباه رایج در مورد کاهش وزن
۵ اشتباه رایج در مورد کاهش وزن
راه های هوشمندانه برای افزایش بهره ورری
راه های هوشمندانه برای افزایش بهره وری
دلیل موفقیت کارآفرینان جوان
۱۱ دلیل موفقیت کارآفرینان جوان

دیدگاه خود را بنویسید