Home > کسب و کار > ۱۴ نوع کارمند در محیط کار

۱۴ نوع کارمند در محیط کار

14 نوع کارمند در محیط کار

انواع مختلفی از کارمند وجود دارد و اگر شما در یک شرکت کار می کنید می دانید مجموعه شخصیت های یک محل کار می تواند بسیار متنوع باشد. هیاهو در محیط کار می تواند تأثیرات مثبت یا منفی روی ما بگذارد. همه ما دارای نقاط مثبت و منفی و شخصیت منحصر به فرد هستیم که ما را از دیگران متفاوت می کند. در محیط کار مهم است که کارمندان روی ارتباط، کار گروهی و نکات اخلاقی تمرکز کنند. یکی از راه هایی که می تواند به موفقیت انجامد شناخت بهتر خود است. با استفاده از ۱۴ نوع کارمند معرفی شده در این مقاله شما بهتر می توانید خودتان را بشناسید و شرایط کاری خود را بهبود دهید.
 

شما کدام یک از این ۱۴ نوع کارمند در محیط کار هستید؟

 1. مدیر کوچک

  هیچ فردی نمی خواهد یک مدیر کوچک در شرکت باشد چون آن ها اغلب مورد علاقه افراد نیستند. مدیر کوچک همه جا حاضر است و فراتر از حد محیط کار عمل می کند. بدون شک در هر شرکت یک عدد از آن ها وجود دارد. این مدیرها رفتار سایر افراد را مورد سؤال قرار می دهند و دوست ندارند کنترل از دستشان خارج شود.

 2. همکار بسیار متعهد

  درست مانند همکار بسیار موفق، همکار بسیار متعهد هم نمی تواند نه بگوید. آن ها افرادی هستند که تا دیروقت سر کار می مانند، خوردنی ملاقات ها را فراهم می کنند و میزبان مهمانی های کاری هستند. آن ها همه کاری انجام می دهند و داشتن آن ها در کنار خود بسیار خوب است چون آن ها ترتیب همه کارها را می دهند. این رفتار آن ها چند مشکل ایجاد می کند. اول اینکه سایر همکاران موقعیت های جدید پیدا نمی کنند. این افراد ممکن است افراد صادق و درستکار یا افراد فریب دهنده باشند و معمولاً خواندن ذهن آن ها بسیار سخت است.

 3. فرد شایعه پراکن

  این نوع شخصیت به مقداری توضیح نیاز دارد. حتماً شما افرادی را به یاد دارید که در دبستان، دبیرستان و حتی دانشگاه شایعه پراکنی می کردند. همین افراد وقتی وارد محیط کار می شوند در آن جا هم به پخش کردن شایعات می پردازند. از این افراد دوری کنید چون جدا شدن از شایعات وقتی درگیر آن ها می شوید کار آسانی نیست.

 4. فرد رابط

  این نوع شخصیت می تواند زندگی کاری شما را به نوع خوبی زیر و رو کند. آن ها همکاران شناخته شده هستند و متخصص پیدا کردن افراد و افزایش بهره وری تیم ها هستند. آن ها جویندگان کار را به کارفرمایان معرفی می کنند، در مواجهه با این افراد به خوبی برخورد کنید و قدر آن ها را بدانید. اگر شما شخصیت عقب نشیننده دارید ممکن است فرد رابط برای شما تهدید آمیز باشد. به یاد داشته باشید شخصیت رابط می خواهد همه را دوست بدارد و از جنبه های مختلف شخصیت های افراد قدردانی کند.

 5. فرد غیر اجتماعی

  مشکل می توان گفت افراد غیر اجتماعی تنها هستند. شاید آن ها در کنار دیگران بودن را دوست ندارند و به همین دلیل تنهایی را ترجیح می دهند. شما می توانید این افراد را از نبودنشان بشناسید. آن ها در مهمانی ها شرکت نمی کنند و در اوقات استراحت در جمع حضور نمی یابند.

 6. فرد همه چیز دان

  این افراد جواب همه چیز را می دانند و در هر فرصتی آن را نشان می دهند و ابزار نظر می کنند. آن ها در ملاقات ها صحبت می کنند و ساکت نمی شوند. همه چیز دان به افراد توصیه های بی جا می کند و ممنون متشکرم را به عنوان جواب قبول نمی کند. مشکل اینجاست که در حالی که این افراد با اطلاع به نظر می رسند معمولاً دانش زیادی ندارند.

 7. فرد تنبل

  افراد تنبل معمولاً به مدیران کوچک یا افراد بسیار متعهد وابسته هستند. این که چرا هنوز این افراد مشغول کارند برای همه سؤال است ولی خوب آن ها وجود دارند. ممکن است آن ها کنار میز شما بایستند تا با شما صحبت کنند یا از کارهای شما بپرسند. بهتر است با این افراد خوب برخورد کنید، در واقع اگر محیط شما پر از افراد بسیار متعهد و فعال است ممکن است فرد تنبل یک کارمند معمولی باشد که تنبل به نظر می رسد.

مقاله های مشابه:

Mobile

 1. فرد صحبت کننده

  مانند افراد همه چیز دان افراد صحبت کننده همکارانشان را با صحبت کردن و رفتار جلب توجه کننده حواس همکارانشان را پرت می کنند. این فرد دوست دارد به جای کار کردن صحبت کند. ممکن است دوست بودن با همچنین فردی خوب باشد ولی نباید مانع کار شما بشود.

 2. فرد با استرس

  شما ممکن است این افراد را به عنوان یک فرد احساساتی و دارم بشناسید. برای این افراد هر چیز کوچکی بزرگ و همه تغییرات و اتفاقات مهم است. با این افراد به خوبی برخورد کنید آن ها همه تلاششان را می کنند.
  14 نوع کارمند در محیط کار

 3. فرد ریلکس

  این افراد باید بیشتر در محیط کار حضور داشته باشند چون زندگی شخصی شان را در منزل می گذارند و بسیار آرامش بخش هستند. ممکن است این افراد تنبل به نظر برسند ولی به دلیل ریلکس بودن برایشان اهمیتی ندارد.

 4. فرد بامزه

  ممکن است شما این فرد را دوست داشته باشید یا از او متنفر باشید. این افراد در موقعیت های مختلف یخ کار را می شکنند و افراد را در شرایط سخت به خنده می اندازند. بدترین حالت این است که این افراد به نظر شما خنده دار نیستند و نمی دانند چطور کارشان را جدی بگیرند.
  14 نوع کارمند در محیط کار

 5. مدیر واقعی

  مدیر واقعی در شرکت فردی است که افراد به حرف او گوش می دهند، حرف او را قبول می کنند و به او احترام می گذارند. ممکن است آن ها در بخش بالای شرکت نباشند ولی کارشان را جدی می گیرند. این افراد ارزش اصلی شرکت هستند چون با اشتیاق به سمت هدفهایشان حرکت می کنند. آن ها افراد اجتماعی هستند ولی ارتباط با دیگران را از حد خارج نمی کنند و متعادل هستند.

 6. کارمند معمولی

  این افراد کارمندانی هستند که سر کار حاضر می شوند و می توان روی آن ها حساب کرد. ممکن است آن ها توانایی مدیریت نداشته باشند ولی تنبل هم نیستند و کارشان را به خوبی انجام می دهند.

 7. فرد باهوش و نابغه

  افراد باهوش و نابغه در رأس کسب و کارهای موفق در دنیا قرار دارند. بسیاری از آن ها مدیر عامل یا مدیر بالایی شرکت هستند. آن ها ایده های بزرگ دارند و اغلب آن ها را به واقعیت تبدیل می کنند.

نظر شما در مورد ۱۴ نوع کارمند در محیط کار، چیست؟ شما کدامیک از این انواع هستید؟
پیشنهادات و انتقادات خودتون رو در بخش نظرات بنویسید. برای دریافت مطالب جدید و پر طرفدار از طریق ایمیل، در خبرنامه ما عضو بشید.
اگر این مطلب به نظرتون جالبه در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
یادتون نره تو کانال تلگرام ایسام عضو بشید کلی مزایده و کالای منتخب هست که می تونید ازشون لذت ببرید.
https://telegram.me/esamOfficial
کانال تلگرام ایسام
مشاهده منبع نوشته

۱۴ نوع کارمند در محیط کار
۵ - ۱ نظر

ممکن است این مطلب هم جالب باشد
من می توانم شغل آینده تان را تنها بر اساس ترتیب تولد شما حدس بزنم
مصاحبه ماهنامه آینده روشن با سام مدن پور بنیان گذار ایسام
5 حقیقت درباره میلیونر شدن در سن 22 سالگی
۵ حقیقت درباره میلیونر شدن در سن ۲۲ سالگی
10 توانایی ضروری برای مدیران
۱۰ توانایی ضروری برای مدیران
8 سوال که باید قبل از طراحی مجدد سایت از خود بپرسید
۸ سوال که باید قبل از طراحی مجدد سایت از خود بپرسید
راهنمای گام به گام راه اندازی وب سایت برای کسب و کار
راهنمای گام به گام راه اندازی وب سایت برای کسب و کار
7 دلیل برای داشتن وب سایت ویژه کسب و کار
۷ دلیل برای داشتن وب سایت ویژه کسب و کار
10 نکته درباره راه اندازی کسب و کار که دیگران به شما نمی گویند
۱۰ نکته درباره راه اندازی کسب و کار که دیگران به شما نمی گویند
4 اشتباه بزرگ استارتاپ ها که کسب و کار را نابود می کند
۴ اشتباه بزرگ استارتاپ ها که کسب و کار را نابود می کند
5 راه برای ارتقای کسب و کار بدون هزینه اضافی
۵ راه برای ارتقای کسب و کار بدون هزینه اضافی
دلیل موفقیت کارآفرینان جوان
۱۱ دلیل موفقیت کارآفرینان جوان
مدل های زیورآلات سیمی
مدل های زیورآلات سیمی زیبا و خاص
ابزارهای مدیریت کسب و کار از راه دور - وبلاگ ایسام
ابزارهای مدیریت کسب و کار از راه دور
ابزارهای ضروری برای وبلاگ نویسی - وبلاگ ایسام
ابزارهای ضروری برای وبلاگ نویسی – بخش اول
چرا همه به دنبال کسب و کار آنلاین هستند؟ - وبلاگ ایسام
چرا همه به دنبال کسب و کار آنلاین هستند؟
17 گام برای راه اندازی کسب و کار
۱۷ گام برای راه اندازی کسب و کار

دیدگاه خود را بنویسید