Home > کسب و کار > ۱۴ بیلیونر که از صفر شروع کردند

۱۴ بیلیونر که از صفر شروع کردند

14 بیلیونر که از صفر شروع کردند
 1. Jan Koum مدیر عامل و یکی از موسسان WhatsApp روزگاری با کوپن های غذا امرار معاش می کرده است قبل از اینکه فیسبوک او را به یک بیلیونر تبدیل کند- ۷٫۷ بیلیون دلار
  Koum 37 ساله زمانی که ۱۶ سال داشت، از اوکراین به آمریکا آمد. خانواده اش که از لحاظ اقتصادی مشکلات زیادی داشتند از کوپن های غذایی استفاده می کردند که در نزدیکی ساختمانی ارائه می شد که بعدها به آفیس WhatsApp تبدیل شد. در سال ۲۰۰۹ او و شریکشBrian Acton در WhatsApp ،اپلیکیشن به هنگام پیام رسانی را راه اندازی کردند با این هدف که افراد را در اطراف دنیا به هم متصل کنند. این اپلیکیشن که اکنون بیش از ۶۰۰ میلیون کاربر در دنیا دارد به قیمت ۱۹ بیلیون دلار توسط فیسبوک خریداری شد.
  14 بیلیونر که از صفر شروع کردند
 2. Jack Ma قبل از تاسیس Alibaba انگلیسی درس می داد – ۲۰٫۲ بیلیون دلار
  Ma در چین به دنیا آمد و زندگی فقیرانه ای داشت. او نتوانست در KFC محلی کار پیدا کند و دو بار در امتحان ورودی کالج بین المللی رد شد تا اینکه بالاخره فارغ التحصیل شد و کارش را به عنوان یک معلم آغاز کرد. در سال ۱۹۹۵ به آمریکا سفر کرد و برای اولین بار با اینترنت آشنا شد. او متوجه شد که مطالب چینی کمی آنلاین وجود دارد و China Pages را بنیان گذاری کرد که اولین شرکت نوپا بر اساس وب در چین بود و فورا ورشکست شد. در سال ۱۹۹۹، Alibaba را تاسیس کرد که در حال حاظر فعالیتش دو برابر آمازون است.
  14 بیلیونر که از صفر شروع کردند
 3. Elizabeth Holmes کمپانی تشخیص خون خود را هنگاهی که ۱۹ ساله بود تاسیس کرد و اکنون در ۳۰ سالگی بیلیونر شده است – ۴٫۵ بیلیون دلار
  در سال ۲۰۰۳ هنگامی که Holmes 19 ساله بود و در دانشگاه استنفورد تحصیل می کرد یک شرکت تشخیص خون تاسیس کرد که آزمایشهای خون را ارزان می کرد. این شرکت نوپا ۵۰۰ کارمند دارد و ۹ بیلیون دلار می ارزد. Holmes همواره بیشتر از هم سن و سالانش جلوتر بود و در هنگام بزرگ شدن در وقت آزاد خود زبان چینی را به صورت خودآموز فرا گرفت.
  14 بیلیونر که از صفر شروع کردند
 4. Ingvar Kamprad در یک مزرعه در سویس بزرگ شد پیش از آنکه IKEA را تاسیس کند – ۳٫۹ بیلیون دلار
  زمانی که Kamprad یک پسر ۷ ساله بود(۱۹۲۰ میلادی) و در روستایی در سوییس بزرگ می شد، به همسایگانش کبریت می فروخت. او به زودی به سمت مداد، کارتهای تبریک و تزیینات کریسمس گرایش یافت . در سن ۱۷ سالگی شرکت IKEA را تاسیس کرد. در سن ۲۱ سالگی او شروع به فروختن مبلمان کرد و امپراتوری IKEA آغاز شد. امروزه این کمپانی بیش از ۳۴۰ فروشگاه در ۴۲ کشور دارد و نزدیک به ۳۶ بیلیون دلار فروش سالیانه دارد. این پیرمرد ۸۸ ساله با وجود بیلیونر بودن ساده باقی مانده است.
  14 بیلیونر که از صفر شروع کردند
 5. Howard Schultz مدیر عامل Starbucks در خانه عمومی افراد فقیر بزرگ شد – ۲٫۱ بیلیون دلار
  در یک مصاحبه Schultz عنوان کرد : هنگامی که بزرگ می شدم احساس می کردم که در طرف دیگر ریل زندگی می کنم می دانستم مردم در سمت دیگر منابع و پول بیشتری داشتند و شادتر بودند. نمی دانم چرا و چگونه ولی می خواستم که از موانع عبور کنم و از چیزی که مردم می گفتند ممکن است فراتر بروم. ممکن است الان کت و شلوار تنم باشد ولی می دانم از کجا آمده ام.
  Schultz یک بوس تحصیلی ورزشی از دانشگاه میشیگان دریافت کرد و پس از فارغ التحصیلی در Xerox به کار مشغول شد. مدت کوتاه پس از آن در سال ۱۹۸۷ مدیر عامل Starbucks شد و آن را از ۶۰ فروشگاه کوچک به مجموعه کافی شاپ های زنجیره ای با بیش از ۱۶۰۰۰ مکان در سراسر دنیا تبدیل کرد.
  14 بیلیونر که از صفر شروع کردند
 6. Oprah Winfrey در فقر به دنیا آمد و اولین خبرنگار سیاه پوست آمریکا بود – ۳ بیلیون دلار
  Winfrey در یک خانواده فقیر در می سی سی پی به دنیا آمد ولی این امر مانع او برای برنده شدن بورس تحصیلی دانشگاه ایالتی تنسی در سن ۱۹ سالگی نشد. در ۱۹۸۳ Winfrey به شیکاگو نقل مکان کرد تا در برنامه صبحگاهی کار کند که بعدها به نام او نامگذاری شد.
  14 بیلیونر که از صفر شروع کردند
 7. زمانی Shahid Khan برای ۱٫۲ دلار در ساعت ظرف می شست – ۴٫۴ بیلیون
  او الان یکی از پولدار ترین افراد در دنیاست ولی هنگامی که Khan از پاکستان به امریکا آمد و در دانشگاه ایلینویز مشغول به تحصیل بود به عنوان ظرف شور کار می کرد. Khan الان صاحب Flex-N-Gate ،یکی از بزرگترین کمپانی های خصوصی در آمریکا است و علاوه بر آن صاحب NFL’s Jacksonville Jaguars و باشگاه فولهام هم می باشد.
  14 بیلیونر که از صفر شروع کردند

مقاله های مشابه:

 1. John Paul DeJoria که پشت پرده امپراطوری مراقبت از موست زمانی در یتیم خانه و ماشینش زندگی می کرده است – ۳٫۲ بیلیون
  قبل از ۱۰ سالگی DeJoria کارت تبریک کریسمس و روزنامه می فروخت تا به خانواده اش کمک کند. او سرانجام وارد یتیم خانه شد و قبل از پیوستن به ارتش مدتی در گروه های خلافکار فعالیت می کرد. با استفاده از یک وام ۷۰۰ دلاری DeJoria اولین شرکتش را تاسیس کرد هنگامی که در ماشینش زندگی می کرد.
  14 بیلیونر که از صفر شروع کردند
 2. Do Won Chang یکی از دو موسس Forever 21 هنگامی که ابتدا به امریکا آمد در پمپ بنزین و کاف شاپ کار می کرد – ۵٫۲ بیلیون دلار
  Do Won Chang و همسرش Jin Sook زندگیشان همواره به این آسانی نبوده است. پس از مهاجرت به آمریکا در ۱۹۸۱ Do Won مجبور بود سه شغل داشته باشد تا از پس زندگی برآید. آنها اولین لباس فروش شان را در ۱۹۸۴ باز کردند. Forever 21 در حال حاظر یک کمپانی بین المللی است که ۴۸۰ فروشگاه دارد و سالانه ۳ بیلیون دلار درآمد دارد.
  14 بیلیونر که از صفر شروع کردند
 3. Ralph Lauren زمانی یک کارمند ساده بود – ۷٫۸ بیلیون دلار
  Lauren در نیویورک از دبیرستان فارغ التحصیل شد و مدتی پس از آن کالج را ترک کرد تا به ارتش بپیوندد. هنگامی که یک کارمند بود به این فکر طراحی متفاوت لباسهای مردانه افتاد و در سال ۱۹۶۷ تصمیم گرفت رویایش را به حقیقت تبدیل کند و یکسال پس از آن Polo را شروع کرد.
  14 بیلیونر که از صفر شروع کردند
 4. Leonardo Del Vecchio در یتیم خانه بزرگ شد و بعد ها در کارخانه مشغول به کار شد که قسمتی از انگشتش را از دست داد – ۱۸٫۴ بیلیون دلار
  Del Vecchio که در سال ۱۹۶۱ کمپانی Luxottica را بنیانگذاری کرد در یتیم خانه بزرگ شد چون مادرش از پس مخارج او بر نمی آمد. سپس به کار در کارخانه ای پرداخت که به تهیه قالب برای اتوموبیل و قاب عینک می پرداخت. در سن ۲۳ سالگی Del Vecchioفروشگاه قالب زنی خود را باز کرد که بعد ها آن را به بزرگترین تولید کنند عینک با برند هایی مانند ری بن گسترش داد.
  14 بیلیونر که از صفر شروع کردند
 5. George Soros بازمانده اشغال مجارستان به دست نازی هاست و به عنوان یک دانشجوی کالج فقیر وارد انگلیس شد – ۲۴ بیلیون دلار
  Soros در سال ۱۹۷۴ برای زنده ماندن از کشورش فرار کرد و نزد اقوامش در لندن رفت. او با کار کردن به عنوان پیش خدمت در مدرسه اقتصاد لندن تحصیل کرد. پس از فارغ التحصیلی Soros در یک فروشگاه خرید هدیه کار می کرد قبل از اینکه به شغل بانکداری مشغول شود. در سال ۱۹۹۲ Soros اولین بیلیون دلارش را به دست آورد.
  14 بیلیونر که از صفر شروع کردند
 6. Larry Ellison از کالج بیرون آمد و برای ۸ سال شغل های عجیب داشت – ۴۸ بیلیوندلار
  Ellison در بروکلن به دنیا آمد و توسط خاله اش در شیکاگو بزرگ شد. پس از اینکه خاله اش از دنیا رفت از کالج بیرون آمد و به کالیفرنیا رفت و برای ۸ سال شغل های عجیب داشت. او در سال ۱۹۷۷ کمپانی اوراکل را تاسیس کرد که اکنون یکی از بزرگترین کمپانی های تکنولوژی در دنیاست. Ellison از مسئولیت مدیر عاملی خود کنار کشیده و از زندگیش لذت می برد.
  14 بیلیونر که از صفر شروع کردند
 7. Roman Abramovich در کودکی یتیم شد ولی الان مالک تیم فوتبال چلسی است – ۹٫۵ میلیون
  Abramovich در سال ۱۹۶۶ در روسیه به دنیا آمد مادرش وقتی ۱۸ ساله و پدرش هنگامی که چهار ساله بود فوت کردند و پس از آن نزد پدربزرگش زندگی کرد. او برای کالج به موسسه صنعتی روسیه رفت و شروع به معامله محصولات روغنی در غرب سیبری کرد. امروزه Abramovich یکی از ثروتمندترین افراد روسیه است و اسباب بازی هایش به بزرگی بویینگ ۷۶۷ هستند.
  14 بیلیونر که از صفر شروع کردند

مشاهده منبع نوشته
خرید و فروش در ایسام

نظر شما در مورد این موضوع چیست؟ آیا با نکات بیان شده در این نوشته موافقید؟
پیشنهادات و انتقادات خودتون رو در بخش نظرات بنویسید. برای دریافت مطالب جدید و پر طرفدار از طریق ایمیل، در خبرنامه ما عضو بشید.
اگر این مطلب به نظرتون جالبه در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
یادتون نره تو کانال تلگرام وبلاگ ایسام عضو بشید. یه عالمه مطلب جذاب و خواندنی منتظر شماست.
https://telegram.me/esamOfficial
کانال تلگرام ایسام

۱۴ بیلیونر که از صفر شروع کردند
۵ - ۲ نظر

ممکن است این مطلب هم جالب باشد
من می توانم شغل آینده تان را تنها بر اساس ترتیب تولد شما حدس بزنم
پیشنهاد ما برای نوسازی اثاثیه کهنه
چرا بهترین ایدهها در حمام به ذهنتان میرسد
مصاحبه ماهنامه آینده روشن با سام مدن پور بنیان گذار ایسام
10 توانایی ضروری برای مدیران
۱۰ توانایی ضروری برای مدیران
برای کاهش وزن پیاده روی بهتر است یا دویدن؟
برای کاهش وزن پیاده روی بهتر است یا دویدن؟
10 کار افراد موفق قبل از صبحانه
۱۰ کار افراد موفق قبل از صبحانه
6 سرگرمی برای مقابله با استرس
۶ سرگرمی برای مقابله با استرس
چگونه چرت زدن شما را خلاق تر می کند
چگونه چرت زدن شما را خلاق تر می کند
8 مهارت که می توانید در کمتر از 6 ماه بیاموزید
۸ مهارت که می توانید در کمتر از ۶ ماه بیاموزید
نکته های زبان بدن که شما را دوست داشتنی می کند - بخش دوم
نکته های زبان بدن که شما را دوست داشتنی می کند – بخش دوم
نکته های زبان بدن که شما را دوست داشتنی می کند - بخش اول
نکته های زبان بدن که شما را دوست داشتنی می کند – بخش اول
6 راه برای پر انرژی بودن بعد از بیدار شدن
۶ راه برای پر انرژی بودن بعد از بیدار شدن
28 نکته کوچک برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران
۲۸ نکته کوچک برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران
رژیم بر اساس گروه خونی
رژیم بر اساس گروه خونی
9 دستور تهیه ماسک صورت خانگی
۹ دستور تهیه ماسک صورت خانگی

دیدگاه خود را بنویسید