Home > تکنولوژی > ۱۲ شرکت که دنیا را در سال آینده تغییر خواهند داد

۱۲ شرکت که دنیا را در سال آینده تغییر خواهند داد

12 شرکت که دنیا را در سال آینده تغییر خواهند داد

به محصولات و خدماتی فکر کنید که در ۵ سال گذشته معرفی شده اند. اپلیکیشن ها و خدمات بسیاری مانند اینستاگرام و … ۵ سال پیش وجود نداشتند. این پیشرفت ها در تکنولوژی فرهنگ ها را تغییر داده اند و تاثیرات زیادی روی زندگی ما داشته اند. هر سال شرکت های بیشتری با ارائه محصول یا خدمات شکل زندگی ما را تغییر می دهند و آن را بهتر می کنند. ممکن است تعدادی از بهترین ابداعات و نوآوری های تاریخ، امسال به وقوع بپیوندند. با توجه به پیشرفت در تکنولوژی، در این نوشته ۱۲ شرکت که دنیا را در سال آینده تغییر خواهند داد معرفی شده اند.

۱۲ شرکت که دنیا را در سال آینده تغییر خواهند داد:

 1. Facebook

  با وجود اینکه شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و توییتر طراحی جالب و مدرنی دارند ولی فیسبوک با یک و نیم میلیارد کاربر فعال در هر ماه در صدر شبکه های اجتماعی قرار دارد. این نوع از تغییر بیشتر از آن که واقعی باشد استعاره ای است و ممکن است از سایر موارد لیست کمتر محسوس باشد. از فیسبوک برای گسترش پیام های مختلف چه از نوع بشر دوستانه و مفید و چه از نوع مخرب استفاده می شود و تاثیر بیش از حدی روی فرهنگ ملت ها داشته است.
  12 شرکت که دنیا را در سال آینده تغییر خواهند داد

 2. Cisco Systems

  در حال حاضر شرایط خاورمیانه، صلح آمیز و آرام نیست. شرکت سیسکو سعی کرده است که به کمک بشتابد و شرکت های دیگر مانند گوگل آن را دنبال کرده اند. سیسکو در حال حاضر بیشتر زیرساخت شبکه خاورمیانه را در دست دارد و در چهار سال این میزان را ۶۰ درصد افزایش داده است. با وجود اینکه این منطقه محل اختلافات زیادی است سیسکو همچنین در سال های آینده به تلاشش ادامه خواهد داد.
  12 شرکت که دنیا را در سال آینده تغییر خواهند داد

 3. MasterCard

  بیشتر افراد ذهنیت مثبتی نسبت به شرکت های مالی ندارند ( توجه کنید این مقاله با موضوع تغییر در دنیا است و این تغییر ممکن است لزوما خوب نباشد) ولی شرکت MasterCard در این سال ها برای تغییر در دنیا تلاش کرده است و به همین ترتیب هم ادامه خواهد داد. به عنوان مثال این شرکت با دولت آفریقای جنوبی همکاری هایی برای ارائه بهتر خدمات اجتماعی به بیش از ۱۰ میلیون نفر داشته است و باعث شده است نرخ خلاف کاری کاهش پیدا کند و آفریقای جنوبی ۲۵۰ میلیون دلار صرفه جویی کند. اگر آن ها در گذشته این کار را انجام داده اند در آینده چه کارهایی می توانند انجام دهند.
  12 شرکت که دنیا را در سال آینده تغییر خواهند داد

 4. Enel

  منابع تجدید پذیر و انرژی سبز دو موضوع بسیار پر طرفدار در حال حاضر هستند. در این روز ها بحث های زیادی در مورد گرم شدن کره زمین، آلودگی های شیمیایی و حفاظت از محیط زیست وجود دارد. شرکت هایی که به دنبال انرژی های سبز هستند آینده دنیا را تغییر خواهد داد. شرکت Enel یک کمپانی انرژی چند صد میلیاردی در ایتالیا است که پیشگام در مسائل زیست محیطی است. ۳۸ درصد انرژی خروجی این شرکت از انرژی های پاک است و قصد دارد در سال ۲۰۵۰ تولید کربن خود را به صفر برساند.
  12 شرکت که دنیا را در سال آینده تغییر خواهند داد

 5. Toyota

  به احتمال زیاد شما تا کنون سوار یک تویوتا شده اید یا آن را رانده اید. یکی از خودرو های تویوتا به نام Prius تنها خودرو هایبریدی موفق بود که با هدف کاهش آلایندگی وارد بازار شد. امروزه تعداد زیادی از این نوع خودرو ها در بازار وجود دارد. اکنون تویوتا قصد دارد این کار را با خودروی Mirai که تنها با آب حرکت می کند تکرار کند.
  12 شرکت که دنیا را در سال آینده تغییر خواهند داد

 6. Novo Nordisk

  در لیست تغییر دنیا چه چیزی بهتر از کمک به سلامت انسان ها. کمپانی داروسازی دانمارکی Novo Nordisk در ۱۹۹۰ به این ایده دست پیدا کرد که به کشوهایی که مبتلایان به دیابت در آن ها زیاد است کمک کند. آن ها این کار را با آموزش به پزشکان در چین شروع کردند و آن ها را با روش های درمان بهتر این بیماری آشنا کردند. علاوه بر این، این شرکت دسترسی عمومی به انسلین در داروخانه های چین را برای افراد فراهم کرد. آن ها با این کار جان افراد زیادی را نجات دادند. این شرکت همچنان به تغییر و بهتر کردن دنیا مشغول است.
  12 شرکت که دنیا را در سال آینده تغییر خواهند داد

مقاله های مشابه:

ایسام

 1. Kickstarter

  سایت Kickstarter محبوب ترین سایت در زمینه جمع آوری سرمایه برای استارتاپ ها می باشد که شروع بیزینس را کاملا تغییر داده است. این سایت تا به حال به ۱۰ میلیون نفر کمک کرده است که نزدیک به ۱۰۰ هزار پروژه را انجام دهند و همچنان به کارش ادامه می دهد.
  12 شرکت که دنیا را در سال آینده تغییر خواهند داد

 2. Starbucks

  استارباکس با تهیه قهوه های خوشمزه و دسر های عالی دنیا را تغییر داده است ولی این تنها کار این شرکت نیست. استارباکس با ۲۰ هزار فروشگاه در سراسر دنیا به یک پدیده تبدیل شده است. سخت است تصور کنیم این شرکت با این اندازه اصول اخلاقی را در کسب و کارش رعایت کند ولی استارباکس این کار را انجام می دهد. حدود ۱۰۰ درصد از قهوه های مصرفی استارباکس از مزارع قهوه تحت نظر خودشان تهیه می شود و استارباکس حتی در بعضی از این مزارع سرمایه گذاری هم می کند.
  12 شرکت که دنیا را در سال آینده تغییر خواهند داد

 3. Walmart

  یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین مراکز فروش در دنیا Walmart است که به دلیل خدماتش در این لیست شاخص است. نه تنها این شرکت محصولات را با قیمت کم می فروشد بلکه محصولات خاص هم تولید می کنند. به عنوان مثال پودر لباسشویی Purex PowerShot که آب کمتری نسبت به نمونه های مشابهش مصرف می کند و کارایی آن ۳۰ درصد بیشتر است و قیمت آن با رقیبانش تفاوتی ندارد. این شرکت به قطع در دنیای اینترنت موج ایجاد می کند.
  12 شرکت که دنیا را در سال آینده تغییر خواهند داد

 4. GSK

  در کشورهای توسعه یافته و بهداشتی آثاری از بیماری هایی مانند مالاریا وجود ندارد ولی در کشوهای جهان سوم هنوز این دست مشکلات وجود دارند تا جایی که در بعضی از آن ها نیم میلیون نفر در سال در اثراین بیماری ها که تقریبا ریشه کن شده اند می میرند. شرکت GSK 30 سال برای تولید واکسن بیماری های کشنده تلاش کرده است و با تهیه یک واکسن مالاریا که تا ۴۰ درصد از آن جلوگیری می کند سود زیادی به این کشورها رسانده است. این کمپانی در اینده به دنبال کاهش میزان ایدز می باشد.
  12 شرکت که دنیا را در سال آینده تغییر خواهند داد

 5. Vodafone/Safaricom

  هر شرکتی نمی تواند بگوید که دنیا را تغییر داده است ولی این دو شرکت می توانند. شرکت های Vodafone و Safaricom که در کشورهای انگلیس و کنیا واقع شده اند با همکاری هم در کشور کنیا یک پلتفرم انتقال پول راه اندازی کرده اند. این پلتفرم که درواقع یک سرویس برای انتقال پول بدون داشتن حساب بانکی با استفاده از اپلیکیشن است. چون در کشور کنیا احتمال داشتن تلفن همراه بیشتر از حساب بانکی است. حدود ۴۲ از نقل و انتقالات بانکی در کنیا با استفاده از این سرویس انجام می شوند.
  12 شرکت که دنیا را در سال آینده تغییر خواهند داد

 6. Google

  گوگل در لیست اول است، آن ها در حال حاضر هم کارهای زیادی برای دنیا انجام داده است. گوگل دیگر تنها یک موتور جستجو نیست، بسیاری از تکنولوژی هایی که از آن ها استفاده می کنیم حاصل کار گوگل است و این روند همچنان ادامه دارد. گستره فعالیت های گوگل به حدی زیاد است که مشکل است بتوان حدس زد در سال آینده گوگل چه تغییری در دنیا انجام خواهد داد. همه از تکنولوژی های جدید گوگل استقبال می کنند و کاربران زیادی در سراسر دنیا از آن ها استفاده می کنند.
  12 شرکت که دنیا را در سال آینده تغییر خواهند داد

نظر شما در مورد ۱۲ شرکت که دنیا را در سال آینده تغییر خواهند داد، چیست؟ کار کدامیک از شرکت ها به نظر شما جالب تر است؟
پیشنهادات و انتقادات خودتون رو در بخش نظرات بنویسید. برای دریافت مطالب جدید و پر طرفدار از طریق ایمیل، در خبرنامه ما عضو بشید.
اگر این مطلب به نظرتون جالبه در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
یادتون نره تو کانال تلگرام ایسام عضو بشید کلی مزایده و کالای منتخب هست که می تونید ازشون لذت ببرید.
https://telegram.me/esamOfficial
کانال تلگرام ایسام
مشاهده منبع نوشته

۱۲ شرکت که دنیا را در سال آینده تغییر خواهند داد
۵ - ۱ نظر

ممکن است این مطلب هم جالب باشد
همه چیزهایی که لازم است درباره آیفون 7 بدانید
همه چیزهایی که لازم است درباره آیفون ۷ بدانید
8 سوال که باید قبل از طراحی مجدد سایت از خود بپرسید
۸ سوال که باید قبل از طراحی مجدد سایت از خود بپرسید
7 دلیل برای داشتن وب سایت ویژه کسب و کار
۷ دلیل برای داشتن وب سایت ویژه کسب و کار
هارد SSD چه تغییر در لپ تاپ ایجاد می کند
هارد SSD چه تغییری در لپ تاپ ایجاد می کند؟
15 خودرو مفهومی ویژه دوستداران ماشین
۱۵ خودرو مفهومی ویژه دوستداران ماشین
12 گران ترین مرسدس بنز فروخته شده
۱۲ گران ترین مرسدس بنز فروخته شده
10 سلاح که برای همیشه جنگ را تغییر می دهند
۱۰ سلاح که برای همیشه جنگ را تغییر می دهند
10 اختراع مهیج که آینده ما را شکل می دهند
۱۰ اختراع مهیج که آینده ما را شکل می دهند
6 نکته مهم در خرید آنلاین
۶ نکته مهم در خرید آنلاین
12 وسیله هوشمند برای منزل
۱۲ وسیله هوشمند برای منزل
10 کار جالب که روبات ها می توانند برای شما انجام دهند
۱۰ کار جالب که روبات ها می توانند برای شما انجام دهند
گران ترین خودروهای هایبریدی
گران ترین خودروهای هایبریدی
10 معما که سوپر کامپیوتر ها در آینده حل خواهند کرد
۱۰ معما که سوپر کامپیوتر ها در آینده حل خواهند کرد
سریع ترین هواپیما ها در طول تاریخ
سریع ترین هواپیما ها از گذشته تاکنون
گران ترین دوربین های عکاسی در دنیا
گران ترین خودرو های دنیا
گران ترین خودرو های دنیا

1 دیدگاه

 1. باوبلاک با سلام به نظر من گو گل به ترین است واگر بدترین هارا به زارید که به فکر تنها خودشان وپول در اور دن است شرکت اپل به بى رحمى اول وسام سنگ دوم است

دیدگاه خود را بنویسید