Home > تکنولوژی > ۱۰ کار جالب که روبات ها می توانند برای شما انجام دهند

۱۰ کار جالب که روبات ها می توانند برای شما انجام دهند

10 کار جالب که روبات ها می توانند برای شما انجام دهند

در گذشته نه چندان دور ایده وجود داشتن روبات ها در زندگی روزمره تخیلی و ناباورانه بود. ولی امروز شما به احتمال زیاد در بخشی از زندگی خود از ابزارهای هوشمند استفاده می کنید. همه شرکت های بزرگ در زمینه تکنولوژی روی روباتیک تمرکز کرده اند و تصمیم دارند روبات ها را تجاری سازی کرده و وارد بازار کنند.
مفهوم هوش مصنوعی تا حدی گسترده است که تیم های مختلف در سراسر دنیا به تحقیق مشغولند تا بتوانند روزی یک روبات شبیه انسان تهیه کنند درحالی که روبات های موجود تنها می توانند وظایف خاصی را انجام دهند ولی اطلاعات حاصل از آن ها و تحقیقات زیادی که در دانشگاه های مختلف انجام می شود باعث تهیه روبات های کاربردی بیشتری در آینده می شود.در این نوشته ۱۰ کار جالب که روبات ها می توانند برای شما انجام دهند بیان شده اند.

۱۰ کار جالب که روبات ها می توانند برای شما انجام دهند

 1. حمل وسایل شما به بالای پله ها

  گوگل اخیرا از رباتی رونمایی کرده است که می توانید بدون نقص از پله ها بالا و پایین برود و وسایل سنگین را نیز حمل کند. با وجود اینکه بالا و پایین رفتن از پله می تواند در سلامتی انسان موثر باشد، جا بجا کردن وسایل سنگین بسیار مضر است. برای افراد دارای کمردرد و دیسک کمر یک دستیار روبات می تواند بسیار مفید باشد. این روبات برای همه افراد مفید است و به افراد اجازه می دهد به کارهای بهتری بپردازند. این روبات می تواند تا ۱۳۲ پوند را حمل و از سطوح نا هموار عبور کند.
  10 کار جالب که روبات ها می توانند برای شما انجام دهند

 2. طبخ و سرو غذا

  این روبات ممکن است یک خبر بد برای آشپز ها در سراسر دنیا باشد. یک رستوران چینی بعد از استفاده از روبات برای جابجایی غذا استفاده کرد اقرار کرد که کارش یک اشتباه بزرگ بوده است. ولی در محیط های کنترل شده می توان به خوبی از روبات های آشپز استفاده کرد. یکی از روبات های ساخته شده توسط شرکت Savioke’s Relay در عرصه هتلداری بسیار موفق بوده است. روبات های آشپز می توانند بیش از ۲۰۰۰ غذا را طبخ کنند و در سال ۲۰۱۷ به فروش انبوه می رسند.
  10 کار جالب که روبات ها می توانند برای شما انجام دهند

 3. تهیه نوشیدنی

  این روبات می تواند نوشیدنی دلخواه شما را با اندازه گیری دقیق مواد و ترکیب صحیح تهیه کند. این روبات در کنفرانس ۲۰۱۶ NVIDIA به نمایش گذاشته می شود. یک نوشیدنی خنک تهیه شده توسط روبات پس از یک روز سخت کاری واقعا می چسبه.
  10 کار جالب که روبات ها می توانند برای شما انجام دهند

 4. کارهای خسته کننده و تکراری مشاغل مختلف

  روبات ها نشان داده اند که کارایی بیشتری از انسان ها در کارهای تکراری و خسته کننده دارند. در آینده نزدیک انسان ها کارهای نیاز به تفکر و تصمیم گیری را انجام خواهند دارد و کارهای مکانیکی و تکراری به روبات ها سپرده خواهد شد. روبات ها با انجام دادن کارهای خسته کننده و تکراری کارهای روزمره در خانه و محل کار را جذاب تر می کنند.
  10 کار جالب که روبات ها می توانند برای شما انجام دهند

 5. صحبت با مشتریان

  با توجه به هزینه زیاد شرکت های روباتیک برای شخصیت دادن به روبات ها، می توان حدس زد روبات های آینده دارای شخصیت خواهند بود. در سال ۲۰۱۵ ، ۳۵ میلیون دلار در استارتاپ های دستیار هوشمند سرمایه گذاری شده است و پیش بینی می شود نسل جدید روبات ها دارای حس و شخصیت باشند، بتوانند جک بگویند یا در مورد مسائل مختلف نظر دهند.
  10 کار جالب که روبات ها می توانند برای شما انجام دهند

مقاله های مشابه:

ایسام

 1. وکالت و ثبت شکایت

  یک دانشجوی ۱۹ ساله انگلیسی یک وکیل روباتیک تهیه کره است که تا کنون بیش از ۴ میلیون دلار در مورد جریمه پارکینگ شکایت ثبت کرده است. تصور کنید با دستیارهای هوشمندی مشابه این چقدر زمان در آینده می توان صرفه جویی کرد.
  10 کار جالب که روبات ها می توانند برای شما انجام دهند

 2. کمک به کودک در انجام تکالیف

  همه والدین می دانند انجام دادن تکلیف های کودکان سال ها بعد از آن که خودشان مدرسه را ترک کرده اند چقدر کار دشواری است. حتی ممکن است روش آموزش معلم متفاوت باشد و ما ناخواسته به کودکمان اشتباه آموزش دهیم اگر شما بعد از یک روز کاری خسته هستید و انرژی حل کردن تمرین های کودکتان را ندارید روبات حل تمرین بسیار برای شما مناسب است. شرکت روباتیک Blue Frog یک روبات کمکی به نام Buddy در سال ۲۰۱۵ معرفی کرد که علاوه بر کارهای دیگر، ظاهر کودک پسندی دارد و می تواند در حل تمرینات به آن ها کمک کند.
  10 کار جالب که روبات ها می توانند برای شما انجام دهند

 3. سر هم کردن محصولات IKEA

  زمان خداحافظی با سرهم کردن قطعات لوازم منزل فرارسیده است. دانشگاه MIT یک روبات به نام IKEAbot طراحی کرده است که می تواند بدون هیچ دستور العملی میز یا هر محصول دیگری را سر هم کند. این روبات برای افرادی که ساعت ها وقت برای سر هم کردن یک وسیله هدر داده اند یک وسیله ایده آل است.
  10 کار جالب که روبات ها می توانند برای شما انجام دهند

 4. جلسه مشاوره رایگان

  پروژه SimSensei یک هوش مصنوعی خارق العاده است که می تواند احساسات انسان را درک و با او همدردی کند. این سامانه یک تراپیست آنلاین است که ثابت شده است به خوبی یا حتی بهتر از تراپیست واقعی کار می کند. تا به حال از آن برای کمک به بازماندگان جنگ استفاده شده است. در چشم های این روبات سنسورهایی به کار گذاشته شده است که می تواند حالت چهره و زبان بدن را درک کند. ایده اصلی این پروژه این است که افراد در خانه و هر زمانی که اراده کردند بتوانند از خدمات مشاوره استفاده کنند.
  10 کار جالب که روبات ها می توانند برای شما انجام دهند

 5. درحالی که شما به مسافرت رفته اید به جای شما به سر کار بروند

  ایا تا به حال ارزوی نشستن در محیط آرام خانه و سر کار رفتن همزمان را داشته اید؟ برای کارمندان شرکت Double Robotics این رویا در حال حاظر به واقعیت تبدیل شده است. این روبات های یک و نیم متری که روی آن ها یک عدد تبلت نصب شده است می توانند در ملاقات های کاری شرکت کنند، مسیرشان را در محیط کار پیدا کنند و به کارمند اجازه دهند که کارشان را از مسافت دور انجام دهند.

نظر شما در مورد ۱۰ کار جالب که روبات ها می توانند برای شما انجام دهند، چیست؟ کدامیک از کارها به نظر شما جالب تر است؟
پیشنهادات و انتقادات خودتون رو در بخش نظرات بنویسید. برای دریافت مطالب جدید و پر طرفدار از طریق ایمیل، در خبرنامه ما عضو بشید.
اگر این مطلب به نظرتون جالبه در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
یادتون نره تو کانال تلگرام ایسام عضو بشید کلی مزایده و کالای منتخب هست که می تونید ازشون لذت ببرید.
https://telegram.me/esamOfficial
کانال تلگرام ایسام
مشاهده منبع نوشته

به این مطلب امتیاز دهید

ممکن است این مطلب هم جالب باشد
همه چیزهایی که لازم است درباره آیفون 7 بدانید
همه چیزهایی که لازم است درباره آیفون ۷ بدانید
8 سوال که باید قبل از طراحی مجدد سایت از خود بپرسید
۸ سوال که باید قبل از طراحی مجدد سایت از خود بپرسید
7 دلیل برای داشتن وب سایت ویژه کسب و کار
۷ دلیل برای داشتن وب سایت ویژه کسب و کار
هارد SSD چه تغییر در لپ تاپ ایجاد می کند
هارد SSD چه تغییری در لپ تاپ ایجاد می کند؟
10 سلاح که برای همیشه جنگ را تغییر می دهند
۱۰ سلاح که برای همیشه جنگ را تغییر می دهند
10 اختراع مهیج که آینده ما را شکل می دهند
۱۰ اختراع مهیج که آینده ما را شکل می دهند
12 شرکت که دنیا را در سال آینده تغییر خواهند داد
۱۲ شرکت که دنیا را در سال آینده تغییر خواهند داد
6 نکته مهم در خرید آنلاین
۶ نکته مهم در خرید آنلاین
12 وسیله هوشمند برای منزل
۱۲ وسیله هوشمند برای منزل
10 معما که سوپر کامپیوتر ها در آینده حل خواهند کرد
۱۰ معما که سوپر کامپیوتر ها در آینده حل خواهند کرد
سریع ترین هواپیما ها در طول تاریخ
سریع ترین هواپیما ها از گذشته تاکنون
گران ترین دوربین های عکاسی در دنیا
وبسایت ریسپانسیو یا اپلیکیشن موبایل
وبسایت ریسپانسیو یا اپلیکیشن موبایل
15 وسیله جالب که با صدا کنترل می شوند
۱۵ وسیله جالب که با صدا کنترل می شوند
8 شرکت پیشگام در تکنولوژی در اروپا
۸ شرکت پیشگام در تکنولوژی در اروپا
9 اسباب بازی جالب که با گوشی موبایل کنترل می شوند
۹ اسباب بازی جالب که با گوشی موبایل کنترل می شوند

دیدگاه خود را بنویسید