Home > سبک زندگی > چگونه چرت زدن شما را خلاق تر می کند

چگونه چرت زدن شما را خلاق تر می کند

چگونه چرت زدن شما را خلاق تر می کند

آیا تا به حال شده است بعد از ظهر احساس خواب آلودگی کنید و تمرکزتان را از دست بدهید؟ ممکن است حتی در این حالت خوابتان ببرد. به احتمال زیاد شما به خواب بعد از ظهر نیاز دارید. نشان داده شده است که چرت زدن هورمون ها را تنظیم می کند، سلول ها را ترمیم می کند و عملکرد قلب را بهبود می دهد. این کار همچنان طول عمر را زیاد می کند، باعث می شود جوانتر به نظر برسید و اندام شما را متناسب می کند.

چگونه چرت زدن شما را خلاق تر می کند:

چرت زدن باعث می شود مغز شما دوباره شارژ شود، توجه و حافظه شما تقویت شود و خلاقیتتان افزایش پیدا کند. پروفسور Jim Home از دانشگاه Loughborough عنوان می کند انسان ها برای داشتن دو خواب در طول روز طراحی شده اند یکی در شب و یکی در بعد از ظهر.
728X90-blanket

خواب کوتاه بعد از ظهر در بسیاری از فرهنگ ها رایج و پذیرفته شده است. افراد دنیا به صورت های متفاوت و غافلگیر کننده ای می خوابند. بسیاری از کارگران چینی پس از نهار یک ساعت روی میز کارشان می خوابند و چرت زدن روزانه در هند و اسپانیا رایج است.
شواهد جدید علمی نشان می دهد چرت زدن حتی کوتاه می تواند فعالیت شناختی را بهبود دهد. افزایش شناخت ما از نحوه عملکرد خواب و تأثیر آن ممکن است باعث شود روزی بتوانیم این اثر را ایجاد کنیم.
خواب کوتاه قدرت مغز را افزایش می دهد
چرت زدن حافظه موقت مغز را خالی می کند و آن را برای دریافت اطلاعات جدید آماده می کند. در این تحقیق که توسط Matthew Walker در دانشگاه کالیفرنیا انجام شد، محقق ادعا می کند یک ساعت خواب باعث تازه شدن ذهن و بازگردانی قدرت مغز می شود و می تواند حتی هوش را افزایش دهد.
چگونه چرت زدن شما را خلاق تر می کند
تحقیق:
۳۹ فرد جوان سالم در این تحقیق مشارکت کردند که به دو دسته تقسیم شدند. گروهی که مداوم کار می کردند و گروهی که خواب کوتاه داشتند. اولین کاری که به هر گروه داده شده بود نیاز به اطلاعات و حقایق زیادی داشت و در میانه روز (۱۲ ظهر) انجام شد. در ساعت ۲ افراد یک گروه به مدت یک ساعت و نیم خوابیدند و گروه دیگر بیدار ماندند. یکسری فعالیت های یادگیری جدید توسط هر دو گروه در ساعت ۶ عصر انجام شد.

مقاله های مشابه:

ایسام
نتایج:
گروهی که خواب کوتاه داشتند از گروه دیگر نتایج بهتری در آزمون ساعت ۶ نشان دادند. و عملکرد آن ها در فعالیت ساعت ۶ از کار ساعت ۱۲ بهتر بود. با استفاده از این نتیجه Walker عنوان کرد که افراد در خواب کوتاه، حافظه کوتاه مدت مغزشان خالی شده و توانسته اند اطلاعات جدید را فرابگیرند.
هیپوکمپوس
تحقیقات نشان داده اند که هیپوکمپوس اطلاعات بر اساس حقایق را به طور موقت ذخیره می کند و سپس آن را به prefrontal cortex منتقل می کند. Walker می گوید که هیپوکمپوس مشابه یک میل باکس عمل می کند که زمانی که پر می شود باید برای پاک شدن آن به خواب بروید و در صورت بیدار ماندن شما قادر نخواهید بود اطلاعات بیشتری ذخیره کنید.
چگونه چرت زدن شما را خلاق تر می کند
چرت زدن و خلاقیت
تحقیق اخیر که در گردهمایی سالیانه متخصصین مغز و اعصاب ارائه شد، نشان داد که در هنگام استراحت قسمت سمت راست مغز فعالیت می کند در حالی که قسمت سمت چپ ساکت باقی می ماند. برای رسیدن به این نتیجه محققان مغز ۱۵ نفر در حالت استراحت را تحت نظر قرار دادند. سمت راست مغز قسمتی است که خلاقیت به آن قسمت نسبت داده می شود و با فعالیت آن در خواب خلاقیت افزایش می یابد.
خلاصه
تأثیر مثبت خواب کوتاه را در جنبه های مختلف مشاهده کردیم. این کار نه تنها قدرت مغز را بالا می برد بلکه با فعالیت سمت راست مغز اطلاعات پاک سازی می شود و خاطرات تحکیم می شوند. پس این بار که خودتان را در حالت بدون تمرکز و خسته دیدید با یک خواب کوتاه حال خود را بهبود دهید.

آیا به نظرتان، چرت زدن شما را خلاق تر می کند؟
پیشنهادات و انتقادات خودتون رو در بخش نظرات بنویسید. برای دریافت مطالب جدید و پر طرفدار از طریق ایمیل، در خبرنامه ما عضو بشید.
اگر این مطلب به نظرتون جالبه در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
یادتون نره تو کانال تلگرام ایسام عضو بشید کلی مزایده و کالای منتخب هست که می تونید ازشون لذت ببرید.
https://telegram.me/esamOfficial
کانال تلگرام ایسام
مشاهده منبع نوشته

چگونه چرت زدن شما را خلاق تر می کند
۵ - ۲ نظر

ممکن است این مطلب هم جالب باشد
پیشنهاد ما برای نوسازی اثاثیه کهنه
چرا بهترین ایدهها در حمام به ذهنتان میرسد
برای کاهش وزن پیاده روی بهتر است یا دویدن؟
برای کاهش وزن پیاده روی بهتر است یا دویدن؟
6 راه برای پر انرژی بودن بعد از بیدار شدن
۶ راه برای پر انرژی بودن بعد از بیدار شدن
رژیم بر اساس گروه خونی
رژیم بر اساس گروه خونی
9 دستور تهیه ماسک صورت خانگی
۹ دستور تهیه ماسک صورت خانگی
10 اختراع مهیج که آینده ما را شکل می دهند
۱۰ اختراع مهیج که آینده ما را شکل می دهند
5 اشتباه رایج در مورد کاهش وزن
۵ اشتباه رایج در مورد کاهش وزن
10 نکته فوق العاده برای تغذیه سالم
۱۰ نکته فوق العاده برای تغذیه سالم
26 خوراکی سرشار از پروتئین
۲۶ خوراکی سرشار از پروتئین
ایده های تبلیغاتی اثرگذار - وبلاگ ایسام
ایده های تبلیغاتی اثرگذار – بخش اول
بسته بندی بطری شیر - وبلاگ ایسام
بسته بندی خلاقانه بطری شیر
ایده هایی برای کادو کردن هدیه - وبلاگ ایسام
۵۰ ایده برای کادو کردن هدیه
نوآورترین کشورهای دنیا
10 کار برای خواب راحت
۱۰ کار برای خواب راحت
۱۰ عادت که به چشمان شما آسیب می زنند
۱۰ عادت که به چشمان شما آسیب می زنند

1 دیدگاه

 1. درسته که زیاد خوابیدن مضره ولی بعضی اوقات یه چرت کوتاه میتونه خلی مفید باشه
  ممنون بابت مطالب مفیدتون
  افتخار ما آشنایی با شماست
  امیدواریم روزی باگروه شما همکاری داشته باشیم
  http://Agahi90.ir
  رسانه آگهی۹۰

دیدگاه خود را بنویسید