Home > سبک زندگی > بهداشت و زیبایی > چگونه ماسک خانگی بسازیم؟

چگونه ماسک خانگی بسازیم؟

امروزه با توجه به آلودگی های موجود در کلان شهرها داشتن پوستی سالم و شاداب نیاز به تلاش و رسیدگی مداوم دارد. ساده ترین کار برای داشتن پوستی سالم ، بدون صرف زمان و هزینه در کلینیک های پوستی و آرایشگاه ها استفاده از ماسک های خانگی و ساخت آنها در مدت زمان کوتاه و استفاده راحت و مدام از آنها خواهد بود.

 در زیر به ساخت چند روش ساده و قابل دسترس از ماسک های خانگی و با خاصیت لایه برداری برای پوست شما اشاره خواهیم کرد که به شما کمک می کنه تا پوست های کهنه و مرده پوست شما از بین رفته و جایگزین آن پوست نو ، سالم ، و تمیز شما باشد.

ماسک روغن زیتون خالص و شکر قهوه‌ای:

یک قاشق چای خوری شکر قهوه ای را با چند قطره روغن زیتون مخلوط کنید و با خمیر بدست آماده صورت خود را مخصوصا در قسمت منافذ باز ماساژ دهید. فراموش نکنید که هنگام ماساژ دادن مخلوط را به پوست خود فشار ندهید. بعد از ۲ تا ۳ دقیقه صورت خود را با آب گرم بشویید و بدون استفاده از حوله اجازه دهید تا آب روی صورت شما خشک شود.

توجه داشته باشید قبل از استفاده از هرگونه ماسک،باید پوستی تمیز و شسته شده داشته باشید تا مواد مصرفی بتوانند روی پوست شما اثرگزار باشند.

شکر-قهوه-ای-اکسیر-خشک olive-oil-gh0160

ماسک عسل و شکر قهوه‌ای:

یک قاشق چای خوری عسل را با یک قاشق چای خوری شکر قهوه ای مخلوط کنید بعد از آن انگشتانتان را خیس کنید و مخلوط بدست آمده را همانند اسکراپ رو ی پوستتون ماساژ بدهید و این کار را بصورت دایره ای و منظم انجام دهید، مخلوط را به‌طور یک‌دست روی تمام سطح پوست بمالید. بعد از اینکه به‌خوبی صورت خود را با آن مخلوط ماساژ دادید، صورت‌تان را با آب گرم به‌طور کامل بشویید

شکر-قهوه-ای-اکسیر-خشکtasvirezendegi-ir-1296

ماسک آب پرتقال،عسل و شکر قهوه ای:

سه قاشق غذاخوری آب پرتقال را بایک فنجان شکر و چند قطره روغن زیتون و یک قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید. مخلوط بدست آماتده را روی پوست ماساژ دهید و بعد از ۲ تا ۳ دقیقه صورت را ابکشی کنید توجه داشته باشید این ماسک برای افراد برنزه و پوست آفتاب سوخته بسیار مفید می تواند باشد.

شکر-قهوه-ای-اکسیر-خشک tasvirezendegi-ir-1296 1

به این مطلب امتیاز دهید