Home > موفقیت > چگونه شغل رویایی خود را پیدا کنید؟

چگونه شغل رویایی خود را پیدا کنید؟

چگونه شغل رویایی خود را پیدا کنید؟

آیا می خواهید شغل رویایی تان را پیدا کنید؟ برای دنبال کردن علاقه تان به شما تبریک می گوییم. همه ما چند دهه از عمرمان را سر کار می گذرانیم و از این رو یافتن کاری که از نقاط قوت شما استفاده کرده و به شما کمک کند تاثیر خاصی در دنیا بگذارید اهمیت زیادی دارد. در این مقاله نکته هایی که به شما کمک می کنند شغل رویایی خود را پیدا کنید آورده شده است.

چگونه شغل رویایی خود را پیدا کنید؟

 1. زندگی خود را ساده کنید

  اولین کاری که برای یافتن شغل مورد علاقه خود باید انجام دهید کنار گذاشتن چیزهایی است که به آن ها علاقه ندارید. به این دلیل که کنار گذاشتن چیزهای غیر مهم در زندگی به شما کمک می کند، برای چیزهایی که دوست دارید فضای بیشتری داشته باشید. کارهای زمانبر و غیر مفید که روز شما را هدر می دهند را کنار بگذارید و چیزهایی که ارزش افزوده ای برای زندگی شما ندارند را از زندگی خود حذف کنید.

 2. ذهنیت خود را تغییر دهید

  برای رسیدن به شغل رویایی تان باید باور کنید دستیابی به آن ممکن است. ذهنیت شما یه بخش حیاتی از پیدا کردن و انجام دادن کاری است که به آن علاقه دارید. نگاه کردن به زندگی به عنوان موقعیت ها و فرصت ها می تواند شغل شما را به اندازه زیادی تغییر دهد. اگر می خواهید به شغلی که آرزویش را دارید برسید باید ابتدا باور داشته باشید این کار وجود دارد یا می توان آن را ایجاد کرد، شما توانایی یافتن آن را دارید و می توانید در آن موفق شوید.

 3. از سکون بپرهیزید

  با توجه به تحقیق انجام شده در ۱۴۲ کشور دنیا، ۸۷ درصد کارمندان به کارشان علاقه مند نیستند و این نشان می دهد توصیه های اغلب افراد در مورد کار نادرست است. تنها ۱۳ درصد افراد از کارشان راضی هستند، این افراد را پیدا کرده در موردشان اطلاعات جمع آوری کنید و از آن ها الگو بگیرید. از یک جا ماندن بپرهیزید و به خودتان نگویید این بهترین چیزی است که می تواند باشد. شما می توانید کاری پیدا کنید که اشتیاق شما را افزایش دهد و به شما اجازه دهد با توانایی هایتان دنیا را تغییر دهید.

مقاله های مشابه:

ایسام

 1. زندگی رویایی خود را تصور کنید

  یک راه که به فاجعه می انجامد این است که اثر کار بر زندگی شخصی تان را نادیده بگیرید. شغل رویایی شما چیست؟ آیا می خواهید با افراد زیاد، کم و یا تنها کار کنید؟ آیا می خواهید برای یک شرکت کوچک کار کنید یا یک شرکت بزرگ یا اینکه کمپانی خودتان را داشته باشید؟ می خواهید برنامه شما انعطاف پذیر باشد یا ثابت؟ در کل می خواهید زندگی تان چگونه باشد؟ ممکن است پاسخ همه سوالات را سریع ندانید که طبیعی است. از آن چه که در مورد شغل ایده آل خود می دانید شروع کنید و یادداشت برداری کنید. با افزایش آگاهی شما در مورد خودتان جزئیات بیشتری را در این مورد فرا خواهید گرفت. زندگی برای خود بسازید که به دنبال رفتن به تعطیلات و رهایی از آن نباشید. کاری را انتخاب کنید که به خوبی در زندگی شما فیت شود و زمان بندی آن ایده آل باشد نه کاری که با آن مجبور شوید زندگی خود را در زمان استراحتتان جا بدهید.چگونه شغل رویایی خود را پیدا کنید؟

 2. نقاط قوت و علایق خود را کشف کنید

  نقاط قوت شما چیست؟ نقطه قوت با توانایی تفاوت دارد. اگر شما توانایی ها و نقاط قوت خود را بشناسید می توانید مسیر شغلی خود را طوری انتخاب کنید که شما را به بالاترین سطح ارتقا دهد. در کنار نقاط قوت بهتر است زمینه علاقه خودتان را هم پیدا کنید. اگر برای کارتان اشتیاق داشته باشید صبح شنبه با شور و شوق بیدار شده و سر کار می روید.

 3. دست به کار شوید

  اگر واقعا می خواهید به شغل رویایی تان دست پیدا کنید نیاز به تلاش و پشتکار دارید. آیا می خواهید فردی باشید که برای آرزوهایش تلاش می کند یا فردی که به آسانی از آن ها دست می کشد؟ چقدر دوست دارید شغل رویایی تان را داشته باشید؟ اگر می خواهید زندگی رویایی تان را بسازید، دست به کار شوید و برای آن تلاش کنید. شما می توانید کاری انجام دهید که برای آن اشتیاق دارید.

نظر شما در مورد شغل رویایی، چیست؟ کدامیک از این نکته ها به نظر شما مهم تر است؟
پیشنهادات و انتقادات خودتون رو در بخش نظرات بنویسید. برای دریافت مطالب جدید و پر طرفدار از طریق ایمیل، در خبرنامه ما عضو بشید.
اگر این مطلب به نظرتون جالبه در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
یادتون نره تو کانال تلگرام ایسام عضو بشید کلی مزایده و کالای منتخب هست که می تونید ازشون لذت ببرید.
https://telegram.me/esamOfficial
کانال تلگرام ایسام
مشاهده منبع نوشته

چگونه شغل رویایی خود را پیدا کنید؟
۵ - ۲ نظر

ممکن است این مطلب هم جالب باشد
من می توانم شغل آینده تان را تنها بر اساس ترتیب تولد شما حدس بزنم
چرا بهترین ایدهها در حمام به ذهنتان میرسد
مصاحبه ماهنامه آینده روشن با سام مدن پور بنیان گذار ایسام
10 توانایی ضروری برای مدیران
۱۰ توانایی ضروری برای مدیران
10 کار افراد موفق قبل از صبحانه
۱۰ کار افراد موفق قبل از صبحانه
6 سرگرمی برای مقابله با استرس
۶ سرگرمی برای مقابله با استرس
8 مهارت که می توانید در کمتر از 6 ماه بیاموزید
۸ مهارت که می توانید در کمتر از ۶ ماه بیاموزید
نکته های زبان بدن که شما را دوست داشتنی می کند - بخش دوم
نکته های زبان بدن که شما را دوست داشتنی می کند – بخش دوم
نکته های زبان بدن که شما را دوست داشتنی می کند - بخش اول
نکته های زبان بدن که شما را دوست داشتنی می کند – بخش اول
28 نکته کوچک برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران
۲۸ نکته کوچک برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران
10 نکته درباره راه اندازی کسب و کار که دیگران به شما نمی گویند
۱۰ نکته درباره راه اندازی کسب و کار که دیگران به شما نمی گویند
10 کلمه که افراد بدون اعتماد به نفس استفاده می کنند
۱۰ کلمه که افراد بدون اعتماد به نفس استفاده می کنند
راه های هوشمندانه برای افزایش بهره ورری
راه های هوشمندانه برای افزایش بهره وری
19 کار که افراد باهوش انجام نمی دهند
۱۹ کار که افراد باهوش انجام نمی دهند
دلیل موفقیت کارآفرینان جوان
۱۱ دلیل موفقیت کارآفرینان جوان
ویژگیهای افراد موفق را کپی کنید
ویژگیهای افراد موفق را کپی کنید!

دیدگاه خود را بنویسید