پرایمر بر خلاف تصور کسانی که فکر می کنن تاثیر زیادی در آرایش ندارد ، بسیار موثر خواهد بود . وقتی می‌خواهید پوستی درخشان داشته باشید یا پایه صاف و یکدستی برای زیرسازی آرایش خود ایجاد کنید، پرایمر یک نعمت بزرگ است.اما بسیاری از افراد، این مرحله آرایش را نادیده می‌گیرند زیرا معتقدند به آن نیازی ندارند، از چگونگی مصرف آن بی‌اطلاعند یا تصور می‌کنند ارزشش را ندارد که برای آن هزینه کنند. با این حال، استفاده از پرایمر زیر آرایش، ماندگاری آن را افزایش می‌دهد. در این مقاله، جزئیات و دلایل استفاده از این محصول آرایشی فوق‌العاده را آورده‌ایم.وقتی می‌خواهید پوستی درخشان داشته باشید یا پایه صاف و یکدستی برای زیرسازی آرایش خود ایجاد کنید، پرایمر یک نعمت بزرگ است.اما بسیاری از افراد، این مرحله آرایش را نادیده می‌گیرند زیرا معتقدند به آن نیازی ندارند، از چگونگی مصرف آن بی‌اطلاعند یا تصور می‌کنند ارزشش را ندارد که برای آن هزینه کنند. با این حال، استفاده از پرایمر زیر آرایش، ماندگاری آن را افزایش می‌دهد. در این مقاله، جزئیات و دلایل استفاده از این محصول آرایشی فوق‌العاده را آورده‌ایم.

پرایمر صورت

عملکرد پرایمر پایه شبیه به مرطوب کننده است با این تفاوت که پوست را کمتر چرب می‌کند و ظاهر مات‌تری دارد. پرایمر پایه باعث یکنواختی و ماندگاری بیشتر فاندیشن (کرم پودر و دیگر محصولات پایه ای آرایش صورت) می‌شود. پرایمر پایه بر پایه آب یا بر پایه سیلیکون ساخته می‌شود. برخی پرایمرهای پایه SPF نیز دارند، به عبارتی از پوست در برابر نور خورشید محافظت می‌کنند.

اصلی ترین ویژگی پرایمر عبارت است از:
– مات کنندۀ پوست
– موثر بر افزایش ماندگاری آرایش بر روی صورت
– کاهش منافذ باز پوست
– 
پوشش دهی عیوب صورت
– نرم کنندۀ پوست
– بافت سبک

مطلبی که شاید بهتر باشد بدانید این خواهد بود که مورد استفاده پرایمر تنها برای صورت قابل استفاده نیست بلکه  برای موارد دیگری مثل مژه ، ناخن ، ابرو  و لب  نیز پرایمر مخصوص وجود دارد که نه تنها برای آرایش بهتر مو ، پوست و ناخن مورد استفاده قرار می گیر بلکه جنبه ترمیمی و سلامت برای ناحیه مورد استفاده دارد.

 نوک انگشت بهترین روش

استفاده از نوک انگشت بهترین روش است.استفاده از نوک انگشت، روشی برای پخش کردن پرایمر در نواحی وسیع‌تر صورت است. برای نواحی کوچک‌تر از برس استفاده کنید. این روش، حالت طبیعی‌تری به پوست می‌دهد.اگر بخواهید یک قدم فراتر بروید، از فرآیند «ماساژ صورت» استفاده کنید. ماساژ پرایمر روی صورت با نوک انگشت، باعث جریان پیدا کردن خون زیر پوست و بهبود شرایط سلامتی و ظاهر پوست می‌شود.

پرایمر های رنگی

اضافه برای استفاده از پرایمر برای آرایش بهتر و بهبودی شرایط پوستی و …. می توانید برای اصلاح آرایش صورت خود از پرایمرهای رنگی استفاده کنیدبرای مثال اگر پوستی تیره دارید و می خواهید رنگ پوست و آرایش شما روشن تر به نظر برسد از پرایمر صورتی و یا بنفش استفاده کنید و در صورتیکه پوست شما سرخی دارد و تمایل ندارید در آرایش شما این مسئله به چشم بیاد می توانید از پرایمر سبز استفاده کنید.

ماندگاری آرایش

اگر در مکانی هستید که آب و هوایی گرم و مرطوب یا سرد و خشک دارد همیشه پرایمر را در دسترس داشته باشید تا آرایشی ماندگار داشته باشید. اما پیشنهاد می‌کنیم در تمام طول سال از پرایمر استفاده کنید. فرقی نمی‌کند هوا چه‌طور باشد، این کرم در زمان و انرژی شما برای آرایش صرفه‌جویی می‌کند.

پرایمر بدون آرایش

می‌توانید پرایمر را به تنهایی استفاده کنید. دوست دارید چهره‌ای بدون آرایش اما با جلوه بیشتری از حالت معمولی داشته باشد؟ پرایمر راه حل شماست. می‌توانید این محصول را با حالت کمی غلیظ‌تر به عنوان سایه چشم و همچنین جایگزینی برای کرم روشن‌کننده به کار ببرید.

 

primer

به این مطلب امتیاز دهید