Home > سمر بلاگ > نکات آرایشی برای افراد مبتدی

نکات آرایشی برای افراد مبتدی

وسیله مورد استفاده در کرم پودر زدن
با استفاده از اسفنج‌های آرایشی میتوانید کرم پودر خود را به خوبی روی پوستتان بزنید،و یا با استفاده از انگشتانتان این کار هم عملی است، و نتیجهٔ بسیار عالی دارد.
پوستتان نباید کرکی شود
همه ما روی پوست صورتمان موهایی داریم که با زدن کرم پودر، ممکن است کمی مشخص‌تر و بولدتر شود، این اشکالی ندارد اما باید حواستان باشد که حالت کرکی و نامناسبی پیدا نکند که مانند پوست هلو به نظر برسد.

نکات آموزشی برای کانسیلر

مثلثی شکل
بیشتره خانم‌ها از کانسیلر برای رفع سیاهی زیر چشم استفاده میکنند و اینکه معمولا بیشتره خانم‌ها اینکارو اشتباه انجام میدهند.کانسیلر حتما باید به شکل مثلثی زده بشود.از زیر چشم به صورت پهن کشیده شود و تا پایین و نزدیک بینی ادامه یابد و باریک و باریک‌تر شود.

کانسیلر در رنگ‌های مختلف
هر رنگ از کانسیلر برای پوشاندن یک نوع خاص از لک مناسب است.
کانسیلر با رنگ سبز برای پوشاندن لک قرمز.
کانسیلر با رنگ بنفش برای پوشاندن لک زرد.
کانسیلر با رنگ نارنجی برای پوشاندن لک کبود و سبز.

در ایسام گلد ما بسیاری از برند‌های لوازم آرایشی رو داریم که شما میتوانید با ثبت نام کردن در سایت کالای مورد نظر خودتونو سفارش دهید و کالا طی چند روز کاری به دستتون خواهد رسید.

آرایش چشم برای مبتدی ها

ابرو ها قالب چهره شما هستند. از سایه استفاده کنید ؛ سایه انتخابی شما باید دو درجه روشن تر از موها باشند. آن را روی تمام قسمت های ابرو زده و سپس محو کنید.
پلک ها. اگر یک مبتدی هستید ، از تن قهوه ای استفاده کنید. سایه را میتوانید با انگشت یا با قلمو کنار پلک بزنید.
در قسمتی که پلک پایان گرفته ، از تن قهوه ای استفاده کنید.
خط چشم. لبه بالایی چشم خود را با استفاده از خط چشم ،مشکی کنید. بهتر آن است که با استفاده از یک مداد شروع کنید. در این مرحله از ریمل استفاده کنید و به مژه ها حجم دهید و آن ها را کمی بلند تر سازید.
رنگ لب ها

رژ لب یکی از محبوب ترین انواع وسایل آرایش است که در رنگها و مدلهای مختلفی در بازار موجود است . به دلیل تنوع زیاد رنگها و مدلهای رژ لب گاهی در انتخاب رنگ مناسب و بهترین مدل آن دچار تردید میشویم اما راه حلی برای این مساله وجود دارد . ما در این مطلب نکاتی طلایی و کاربردی در انتخاب رژ لب مناسب را برایتان گردآوری کرده ایم.

چه رنگی انتخاب کنیم؟
هنگام انتخاب رنگ رژ به رنگ لبتان نگاه کنید و همرنگ آن یا ۱ یا ۲ درجه پررنگ تر را امتحان کنید. همیشه رژ را روی لب پایینتان امتحان کنید. فراموش نکنید ابتدا با پنبه الکلی رژ لب را تمیز کنید و با کمک قلم مو یا انگشت رژ را به لبتان بزنید. اگر تمایلی ندارید رژ را روی لبتان امتحان کنید، هرگز آن را روی پوست دست امتحان نکنید. بهترین قسمت دست که شباهت زیادی به رنگ لب دارد، سر انگشتان است. در نور طبیعی رنگ رژ را روی لبتان ببینید و هرگز ۲ رنگ را روی هم امتحان نکنید. هنگام انتخاب رژ مهم است که رنگ طبیعی پوستتان را بشناسید.
انتخاب رنگ رژ لبی که با پوست هماهنگی داشته باشد بسیار مهم است
گر پوست سفید یا روشنی دارید، رژ به رنگ صورتی روشن، صدفی، بژ یا کالباسی مناسب است. اگر رنگ پوستتان سرد است، گوشتی یا موکا به شما می آید. برای پوست های با رنگ گرم صورتی رنگ پریده یا گوشتی مایل به هلویی مناسب تر است.

• برای پوست های مختلط رنگ صورتی و بنفش همراه سایه ای مسی یا برنز مناسب است.

• اگر پوست برنزه و گندمی دارید، هرگز رژ لب قهوه ای یا بنفش استفاده نکنید. رنگ هایی که تون نارنجی دارند، بهترند. با رژ صدفی یا صورتی هم زیبا می شوید.

آموزش گام به گام کشیدن خط چشم برای تازه واردها

خط چشم یه دغ دغهٔ بسیار بزرگ خانوم‌ها هستش که روزمره با آن برخورد میکنند و از صاف بودن خط چشم در هر دو طرف رنج میبرند، من یه چندتا عکس از نحوه یه زدن ا ون براتون گذاشتم که به راحتی با اون استرس مقابله کنید

به این مطلب امتیاز دهید