Home > کسب و کار > مزایای راه اندازی فروشگاه اینترنتی

مزایای راه اندازی فروشگاه اینترنتی

مزایای راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در دنیای امروز تقریبا هر چیزی را می توان به صورت آنلاین خرید یا به فروش رساند. علی رغم اینکه فروشگاه فیزیکی برای بعضی کسب و کارها ضروری است هیچ فروشنده ای نباید فرصت فروش آنلاین را از دست بدهد. پیش از هرگونه تصمیم گیری در مورد راه اندازی فروشگاه اینترنتی باید برنامه کسب و کار بررسی شده و با توجه به سود تخمینی حاصل از فروش آنلاین در این مورد تصمیم گیری شود. با یک جستجوی کوچک در اینترنت مشاهده می کنید کسب و کارهای زیادی در حال فروش محصول یا ارائه خدمات به شما هستند. با بهره برداری از فروشگاه مجازی می توانید از مزایای آن استفاده کنید و حتی در صورتی که تصمیم بر نگهداری مکان فیزیکی خود داشته باشید، تعداد زیادی کاربر اینترنتی به مشتریان شما اضافه خواهند شد. در این نوشته هفت فایده اصلی راه اندازی فروشگاه اینترنتی بیان شده است.
مزایای راه اندازی فروشگاه اینترنتی

 1. جذب مشتریان جدید
  همه کسب و کارها برنامه های بازاریابی برای جذب مشتریان جدید دارند (پخش برگه در خیابان تا تبلیغات تلویزیونی) که اغلب هزینه بر هستند. یکی از مزایای فروشگاه اینترنتی این است که شما به مشتریان زیادی (بیشتر از ظرفیت فروشگاه فیزیکی) دسترسی پیدا می کنید. فروشگاه اینترنتی مشکلات مشتریان را تا حدود زیادی کم می کند و نیاز به رانندگی در ترافیک، پیدا کردن جای پارک و غیره را از بین می برد. شما می توانید مانند قبل به تبلیغات محلی خود ادامه دهید و از طریق آنلاین به مشتریانی کیلومتر ها دورتر در شهر ها و یا کشورهای دیگر خدمات خود را عرضه کنید. بیشتر از یک میلیارد نفر در دنیا هر روز از اینترنت استفاده می کنند و با راه اندازی فروشگاه آنلاین راهی برای دسترسی و ارتباط با این افراد برای شما فراهم می شود. این جمعیت ممکن است چند برابر جمعیت ساکن شهر شما باشد که بیشینه مشتری های فروشگاه فیزیکی شما هستند.
 2. شروع با هزینه کم
  تفاوت هزینه راه اندازی فروشگاه فیزیکی و مجازی ممکن است تا هزاران دلار برسد. هزینه اجاره، انبارداری، مالیات فضا، نیروی انسانی و بیمه به سرعت افزایش می یابند که بیشتر از هزینه راه اندازی یک سایت اینترنتی است. هزینه یک فروشگاه اینترنتی، شامل طراحی سایت، دامنه، هاست و تهیه مجوز های مربوطه است.
 3. تغییر آسان
  یکی دیگر از مزیت های فروشگاه اینترنتی تغییر سریع و آسان اطلاعات آن است به عنوان مثال تغییر قیمت یک کالا در یک فروشگاه اینترنتی با چند کلیک انجام می شود ولی در فروشگاه فیزیکی نیاز است تگ همه کالاها عوض شوند و تغییر در سیستم انبارداری اعمال شود.
 4. بازاریابی آنلاین
  با استفاده از فروشگاه آنلاین چگونه می توان کسب و کار را به مشتریان معرفی کرد؟ بازاریابی آنلاین و بهینه سازی موتورهای جستجو. این نوع بازاریابی مدرن بسیار اثر بخش است و فروشندگان دریافته اند که از طریق بازاریابی آنلاین مشتری های بیشتری نسبت به روش های سنتی جذب می کنند. نتایج بازاریابی آنلاین قابل اندازه گیری دقیق بوده و می توان بر اساس آن ها جزئیات بازاریابی را تغییر داد که بسیار کم هزینه تر از تغییر در تبلیغات و بازاریابی سنتی است.
 5. عدم محدودیت فضا
  مزایای راه اندازی فروشگاه اینترنتی
  فضا در فروشگاه فیزیکی محدود است ولی در فروشگاه اینترنتی می توانید با تعداد زیادی صفحه محصولات خود را در گروه های مختلف طبقه بندی کرده و به راحتی مشتری را راهنمایی کنید. ( به عنوان مثال پیشنهاد محصول مشابه)

مقاله های مشابه:

 1. همیشه باز
  فروشگاه فیزیکی به اجبار در ساعات خاصی بسته هستند ولی فروشگاه های آنلاین ۲۴ ساعته بازند و مشتریان بیشتری توانایی خرید از آنها را دارند مانند کارمندانی که تا دیر وقت سر کارند.
 2. فناوری اطلاعات
  در فروشگاه های اینترنتی همه کارها با استفاده از فناوری اطلاعات انجام شده و ورود و آنالیز داده ها به آسانی صورت می پذیرد.
  با استفاده از فناوری اطلاعات داده های زیاد و ارزشمندی از بازاریابی، رفتار مشتری و غیره جمع آوری می شود که تحلیل آن ها با نرم افزارها و ابزارهای آنالیز می تواند تاثیر قابل توجهی در موفقیت کسب کار داشته باشد.

مزایای راه اندازی فروشگاه اینترنتی
فروشگاه اینترنتی شما یک راه ارتباطی بین شما و مشتریان است و بر خلاف فروشگاه فیزیکی که در آن مشتریان انتظار دارند با جنس خریداری شده مغازه را ترک کنند، در فروش آنلاین بازه زمانی برای ارسال کالا وجود دارد. برای اینکه موجودی کالای خود را تضمین کنید لازم نیست تعداد زیادی از کالاها تهیه و در انبار نگهداری کنید. نرم افزارهای انبارداری می توانند کم شدن موجودی را به شما اطلاع داده و اطلاعاتی در مورد محصولات پر فروش در اختیار شما قرار دهند. چه محصول ساخت دست شما باشد و چه آن را از تولید کننده دیگری تهیه کنید شما می توانید با ابزار های مناسب با تقاضا همراه باشید. در سود آوری فروش آنلاین شکی نیست و فروشندگان باید با کسب آگاهی بیشتر در این زمینه از مزایای زیاد آن استفاده کنند.
خرید و فروش در ایسام
مشاهده منبع ۱
مشاهده منبع ۲

نظر شما در مورد این موضوع چیست؟ آیا با نکات بیان شده در این نوشته موافقید؟
پیشنهادات و انتقادات خودتون رو در بخش نظرات بنویسید. برای دریافت مطالب جدید و پر طرفدار از طریق ایمیل، در خبرنامه ما عضو بشید.
اگر این مطلب به نظرتون جالبه در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
یادتون نره تو کانال تلگرام وبلاگ ایسام عضو بشید. یه عالمه مطلب جذاب و خواندنی منتظر شماست.
https://telegram.me/esamOfficial
کانال تلگرام ایسام

مزایای راه اندازی فروشگاه اینترنتی
۵ - ۲ نظر

ممکن است این مطلب هم جالب باشد
من می توانم شغل آینده تان را تنها بر اساس ترتیب تولد شما حدس بزنم
مصاحبه ماهنامه آینده روشن با سام مدن پور بنیان گذار ایسام
5 حقیقت درباره میلیونر شدن در سن 22 سالگی
۵ حقیقت درباره میلیونر شدن در سن ۲۲ سالگی
14 نوع کارمند در محیط کار
۱۴ نوع کارمند در محیط کار
10 توانایی ضروری برای مدیران
۱۰ توانایی ضروری برای مدیران
8 سوال که باید قبل از طراحی مجدد سایت از خود بپرسید
۸ سوال که باید قبل از طراحی مجدد سایت از خود بپرسید
راهنمای گام به گام راه اندازی وب سایت برای کسب و کار
راهنمای گام به گام راه اندازی وب سایت برای کسب و کار
7 دلیل برای داشتن وب سایت ویژه کسب و کار
۷ دلیل برای داشتن وب سایت ویژه کسب و کار
10 نکته درباره راه اندازی کسب و کار که دیگران به شما نمی گویند
۱۰ نکته درباره راه اندازی کسب و کار که دیگران به شما نمی گویند
4 اشتباه بزرگ استارتاپ ها که کسب و کار را نابود می کند
۴ اشتباه بزرگ استارتاپ ها که کسب و کار را نابود می کند
5 راه برای ارتقای کسب و کار بدون هزینه اضافی
۵ راه برای ارتقای کسب و کار بدون هزینه اضافی
دلیل موفقیت کارآفرینان جوان
۱۱ دلیل موفقیت کارآفرینان جوان
مدل های زیورآلات سیمی
مدل های زیورآلات سیمی زیبا و خاص
ابزارهای مدیریت کسب و کار از راه دور - وبلاگ ایسام
ابزارهای مدیریت کسب و کار از راه دور
ابزارهای ضروری برای وبلاگ نویسی - وبلاگ ایسام
ابزارهای ضروری برای وبلاگ نویسی – بخش اول
چرا همه به دنبال کسب و کار آنلاین هستند؟ - وبلاگ ایسام
چرا همه به دنبال کسب و کار آنلاین هستند؟

دیدگاه خود را بنویسید