Home > سبک زندگی > بهداشت و زیبایی > روشن کردن مو بدون دکلره

روشن کردن مو بدون دکلره

روشن کردن موها بدون دکلره، روش‌های بسیار زیادی دارد که ممکن است کمی زمان‌بر باشد، اما کاملا بدون ضرر است و موها را زیبا و جذاب می‌کند، بدون اینکه باعث خشکی و شکنندگی‌شان شود.

دکلره کردن موها، روش ساده و بسیار آسانی است که به راحتی تمام موها را بی‌رنگ می‌کند و آن را آماده پذیرش رنگ جدید می‌نماید، اما این روش خیلی پرخطر است و آسیب‌های زیادی به مو می‌رساند. از جمله اینکه ممکن است موها بسوزند و یا اینکه حتما دچار خشکی و وزشدگی می‌شوند. اما روشن کردن موها به روش طبیعی و بدون و دکلره، هیچ ضرری ندارد و موها را ضعیف نمی‌کند. با زیبامون دات کام همراه باشید تا روش‌های مختلف آن را بیاموزید.

روشن کردن مو بدون دکلره

روشن کردن موها با استفاده از عسل (بلوند قرمز)

 

1

یک فنجان عسل خام

یک قاشق غذاخوری روغن زیتون

۲ فنجان سرکه

یک قاشق غذاخوری دارچین

کمی پودر حنا یا قهوه آسیایی برای رنگ نارنجی قرمز

همه مواد را با یکدیگر ترکیب کنید و ترکیب را تا ۳۰ دقیقه استراحت دهید. بعد از این مدت، موها را به مواد آغشته کنید و اجازه دهید تا ۲ ساعت باقی بماند. برای اینکه رنگ موها روشن شود، آن را یک شب کامل روی موها بگذارید و یا اینکه چند بار این روش را تکرار کنید.

روشن کردن موها با استفاده از لیمو

3

۳ عدد لیموی بزرگ

یک فنجان پودر دارچین

۲ فنجان بابونه

یک قاشق غذاخوری روغن بادام یا روغن نارگیل

یک بطری اسپری خالی

توجه: به دلیل اسیدی بودن آب لیمو، این رنگ موی طبیعی می تواند موهای شما را خشک کند.اما با ترکیب سایر مواد، این اتفاق نخواهد افتاد و موها هیدراته می‌شوند.

بعد از اینکه چای بابونه را تهیه کردید، آن را در بطری بریزید و آب لیموها را بگیرید و به آن اضافه کنید. سایر مواد را به همین ترتین اضافه و مخلوط نمایید و آن را به تمام موها اسپری کنید. بهتر است یک ساعت روی موها بماند و اگر تمایل به رنگ بلوند روشن دارید، کمی هم در زیر نور خورشید بنشینید.

روشن کردن موها با استفاده از دارچین

2

عسل : ۳ قاشق غذا خوری

پودر دارچین : ۴ قاشق غذاخوری

روغن زیتون : ۲ قاشق غذا خوری

همه مواد را با یکدیگر مخلوط کنید تا خمیری شکل شود و آن را به موها بمالید و سپس با یک کلاه یا کیسه پلاستیکی، موها را بپوشانید. بعد از یک ساعت، می‌توانید موها را بشویید (برای نتیجه گیری بهتر، چند بار این روش را تکرار کنید).

روشن کردن موها با استفاده از بابونه

4

 

۴ عدد چای کیسه بابونه را در یک لیوان آب داغ بریزید و ۲۰ دقیقه صبر کنید تا دم بکشد و سرد شود. می‌توانید خود گل‌های بابونه را در یک قوری دم بگذارید (فرقی نمی‌کند). سپس چای صاف شده بابونه را با ۲ – ۳ قاشق غذاخوری ماست مخلوط کنید و به روی موها بگذارید و بعد از یک تا دو ساعت، سر را بشویید.

همچنین می‌توانید برای روشن شدن کامل موها، چند مرتبه قبل از رفتن به حمام، به مدت ۲۰ دقیقه موها را به دم کرده بابونه آغشته کنید.

به این مطلب امتیاز دهید