Home > موفقیت > راه های هوشمندانه برای افزایش بهره وری

راه های هوشمندانه برای افزایش بهره وری

راه های هوشمندانه برای افزایش بهره ورری

به عنوان یک کار آفرین همواره با چالش هایی در رابطه با انگیزه و بهره وری روبرو بوده ام. در طول زمان دریافتم بهره وری فراتر از دانلود اپلیکیشن های مختلف و یا محدود کردن استفاده از شبکه های اجتماعی است. بهره وری یک فرآیند شخصی است و برای هر فرد متفاوت می باشد. این مقاله می توانست به طول ۱۰ صفحه باشد ولی من تصمیم گرفتم روی ۳ فاکتور اساسی در بهره وری تمرکز کنم. هدف این فاکتور ها این است که نشان بدهد بهره وری آگاهانه و نا آگاهانه است. با انجام کارهایی که تاثیر غیر مستقیم روی کسب و کار شما دارند متوجه می شوید می توانید بهینه باشید. در این نوشته برای معرفی راه های هوشمندانه برای افزایش بهره وری به تغذیه، برنامه ریزی و عادت ها در زمان گیر افتادن می پردازیم.

راه های هوشمندانه برای افزایش بهره وری

 • سوخت مناسب وارد بدن خود کنید

  چگونه می توان انتظار بهترین عملکرد را از بدن را داشت و برای آن غذای مناسبی فرا هم نکرد. غذا ها و نوشیدنی هایی که مصرف می کنید روی روحیه، میزان تمرکز و انرژی شما تاثیر می گذارند. برای دستیابی یه بهترین عملکرد باید مواد مغذی ضروری برای بدن را مصرف کنید. قهوه یکی از موارد مهم در بهره وری است که باید به آن پرداخته شود. بهترین نحوه مصرف قهوه بعد از خوردن صبحانه است و با این کار تاثیر انرژی بخشی آن بیشتر از زمانی است که قهوه را با معده خالی مصرف کنید. یکی دیگر از اصول تغذیه مناسب تنوع آن است. تغذیه سالم مهم است ولی ممکن است شما به سرعت از اسموتی و نان تست خسته شوید. در رژیم غذایی خود تنوع ایجاد کنید و از مصرف مواد غذایی مناسب برای نهار یا شام در صبحانه نترسید. صبحانه خوب مهم است ولی به یاد داشته باشید که باید از آنچه می خورید لذت ببرید. یکی از موارد دیگر که باید در نظر بگیرید مصرف مکمل های غذایی است. مکمل هایی مانند ویتامین سی، دی و ب۱۲ ، آهن و روی به بدن شما در جذب مواد مغذی و تولید انرژی کمک می کنند. مکمل ها را حتما قبل از مصرف با پزشک خود هماهنگ کنید.
  راه های هوشمندانه برای افزایش بهره وری

 • به جای واکنش به دنبال برنامه ریزی باشید

  برنامه ریزی در کارهای مختلف کمک زیادی به شما می کند و باعث می شود به جای واکنش به موقعیت ها پاسخ دهید. بین این دو مورد تفاوت زیادی وجود دارد. واکنش با استرس همراه است و تصمیم ناشی از آن ناگهانی و اورژانسی است. پاسخ دادن به این معنی است که عملکرد شما بر اساس برنامه است. با پاسخ دادن به یک شرایط شما تصمیم بهتری گرفته و وقت خود را روی مواردی که در برنامه شما جایی ندارند هدر نمی دهید.
  برنامه ریزی کارایی شما را افزایش می دهد چون به شما اجازه می دهد روی نقاط قوت خود تمرکز کنید. برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت نشان می دهد که شما در چه کارهایی توانایی و در چه کارهایی نیاز به کمک دارید. فایده این کار یافتن نواحی است که می توان برون سپاری کرد. این نوع برنامه ریزی با تمرکز روی نقاط قوت و یافتن نقاط ضعف بهره وری را افزایش می دهد. اگر مشاهده می کنید که در انجام یک کار تردید دارید نتیجه کمبود برنامه ریزی است. همه افراد بیزنس من هدف گرا هستند که نتیجه سال ها برنامه ریزی کردن است. اگر بدانید چرا باید یک کار را انجام دهید و این کار چه جایگاهی در برنامه شما دارد بهتر می توانید کارهایی که علاقه ای به انجامشان ندارید را انجام دهید. به یاد د اشته باشید بدون انجام کارهای سخت نمی توانید به شرایط ایده آل خود برسید. یک برنامه ثابت پیشرفت مداوم را آسان تر می کند.
  راه های هوشمندانه برای افزایش بهره ورری

مقاله های مشابه:

728X90-book

 • از گیر افتادن در یک نقطه نهراسید

  احساس ناتوانی برای همه افراد ناخوشایند است به خصوص برای کارآفرینان، گیرکردن در شرایط نامطلوب باعث می شود در توانایی هایمان شک کنیم و با عجله به دنبال راه حل بگردیم مهمترین درسی که من از شرایط این چنینی گرفته ام این است که نحوه برخورد با آن اهمیت بسیار زیادی دارد. هرچه استرس شما بیشتر باشد و به چیزهای منفی فکر کنید شرایط بدتر می شود.
  هر بار که در شرایط نامطلوب گیر افتادید یک قدم عقب بروید و دوباره وضعیت را در ذهن خود بررسی کنید. خود را متوقف شده نبینید و به این شرایط به چشم یک کار که به توانایی شما می افزاید و برای کسب و کار شما سودمند است نگاه کنید. راهی برای مثبت کردن دید نسبت به این شرایط پیدا کنید. این زمان برای فکر کردن به اهداف بلند مدت و دستاوردهای کسب و کار مناسب است. به طور قطع حل مشکلی که در حال حاضر با آن درگیر هستید شما را به یکی از اهدافتان خواهد رساند. استراحت کوتاه یک راه عالی برای رهایی از یک جا ماندن است و استرس را کاهش می دهد.
  راه های هوشمندانه برای افزایش بهره وری

در انتها جدایی از شبکه های اجتماعی یا بیدار شدن در ساعت ۴ صبح رمز بهره وری نیستند. خبر خوب و بد این است که بهره وری شما کاملا به شرایط شخصی تان بستگی دارد. شما می توانید با نحوه برخوردتان با موارد مختلف بهره وری خود را افزایش دهید. این کار آسان نیست ولی کارآمد است. اهمیت سبک زندگی را کم نشمارید و اطمینان حاصل کنید که تغذیه، خواب و ورزش شما به اندازه کافی است.

نظر شما در مورد راه های هوشمندانه برای افزایش بهره وری چیست؟ کدامیک از نکات به نظر شما مفید تر است؟
پیشنهادات و انتقادات خودتون رو در بخش نظرات بنویسید. برای دریافت مطالب جدید و پر طرفدار از طریق ایمیل، در خبرنامه ما عضو بشید.
اگر این مطلب به نظرتون جالبه در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
یادتون نره تو کانال تلگرام ایسام عضو بشید کلی مزایده و کالای منتخب هست که می تونید ازشون لذت ببرید.
https://telegram.me/esamOfficial
کانال تلگرام ایسام
مشاهده منبع نوشته

به این مطلب امتیاز دهید

ممکن است این مطلب هم جالب باشد
من می توانم شغل آینده تان را تنها بر اساس ترتیب تولد شما حدس بزنم
چرا بهترین ایدهها در حمام به ذهنتان میرسد
10 توانایی ضروری برای مدیران
۱۰ توانایی ضروری برای مدیران
10 کار افراد موفق قبل از صبحانه
۱۰ کار افراد موفق قبل از صبحانه
6 سرگرمی برای مقابله با استرس
۶ سرگرمی برای مقابله با استرس
7 راه برای اداره موفق یک کسب و کار اینترنتی
۷ راه برای اداره موفق یک کسب و کار اینترنتی
8 مهارت که می توانید در کمتر از 6 ماه بیاموزید
۸ مهارت که می توانید در کمتر از ۶ ماه بیاموزید
نکته های زبان بدن که شما را دوست داشتنی می کند - بخش دوم
نکته های زبان بدن که شما را دوست داشتنی می کند – بخش دوم
نکته های زبان بدن که شما را دوست داشتنی می کند - بخش اول
نکته های زبان بدن که شما را دوست داشتنی می کند – بخش اول
28 نکته کوچک برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران
۲۸ نکته کوچک برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران
چگونه شغل رویایی خود را پیدا کنید؟
چگونه شغل رویایی خود را پیدا کنید؟
10 نکته درباره راه اندازی کسب و کار که دیگران به شما نمی گویند
۱۰ نکته درباره راه اندازی کسب و کار که دیگران به شما نمی گویند
10 کلمه که افراد بدون اعتماد به نفس استفاده می کنند
۱۰ کلمه که افراد بدون اعتماد به نفس استفاده می کنند
10 اختراع مهیج که آینده ما را شکل می دهند
۱۰ اختراع مهیج که آینده ما را شکل می دهند
19 کار که افراد باهوش انجام نمی دهند
۱۹ کار که افراد باهوش انجام نمی دهند
دلیل موفقیت کارآفرینان جوان
۱۱ دلیل موفقیت کارآفرینان جوان

دیدگاه خود را بنویسید