Home > سبک زندگی > در مهمانی چی بپوشیم؟

در مهمانی چی بپوشیم؟

وقتی به یک مهمانی دعوت می‌شویم اولین سوالی که به ذهن هر یک از ما می­‌رسد این است که چه باید بپوشیم. خیلی از ما در انتخاب نوع لباس و میزان رسمی بودن آن دچار مشکل می­‌شویم. اهمیت این انتخاب آنجا بیشتر مشخص خواهد شد که متوجه می­‌شویم نوع لباس پوشیدن ما تا حد زیادی بازگو کننده­‌ی شخصیت ماست و در میزان و نوع تاثیری که بر اطرافیان می­‌گذاریم، کاملا موثر است. بنابراین به هیچ وجه اشتباه نیست اگر بگوییم لباس پوشیدن به نوعی هنری است که هر روزه با آن سر و کار داریم. با ما همراه باشید تا ببینیم برای هر نوع مراسمی چه مدل لباسی مناسب است.

جشن­‌های رسمی / جشن عروسی

بهترین و مناسب­‌ترین انتخاب لباس برای جشن عروسی، که معمولا در شب برگزار می­‌شود، پیراهن­‌های بلند هستند که قد آنها تا روی زمین یا روی قوزک پای شماست. اگر عروسی در منطقه یا فصل گرم جشن گرفته می­‌شود، می‌­توانید از لباس‌های بدون آستین، دکلته و همچنین کفش‌های پاشنه بلند استفاده کنید. درحالی‌که باید جداً از پوشیدن لباس سفید اجتناب کنید، زیرا در جشن عروسی­­، این رنگ تنها متعلق به عروس است.

8591e343f0d1f48707963985f54d319d

اگر این جشن، تنها جشن عقد است، که معمولا بعدظهر یا غروب برگزار می‌­شود، می­‌توانید از پیراهن‌­هایی تا روی زانو، که به حد پیراهن‌های بلند رسمی نیستند، استفاده کنید. ولی در نظر داشته باشید که این پیراهن‌ها نباید مانند لباس شب، پیراهن‌های خیلی پرکاری باشند.

25-Great-Cocktail-Party-Outfit-Ideas-10 af8452_1

 این مهمانی‌ها یا جشن‌ها، جشن‌های نیمه‌رسمی به حساب می­‌آیند، بنابراین پوشیدن یک پیراهن کاملا بلند  و پرزرق و برق، مخصوصا اگر تیره هم باشد، چندان مناسب نیست. پیراهن‌های روی زانو یا زیر زانو، بلوزها و دامن‌ها و حتی شلوارهای پارچه‌­ای، به شرطی که با یک جفت کفش پاشنه‌بلند و یا حتی کفش بدون پاشنه­ ولی شیک، پوشیده شوند، همگی گزینه‌­های مناسب این مهمانی‌هاست. اگر در فصل گرم هستید حتی می­‌توانید تاپ و دامن و کفش پاشنه‌بلند بپوشید، به شرطی که فراموش نکنید قرار است آن را برای یک مهمانی بپوشید و سراغ تاپ‌های گشاد، نخی و کش‌بافت نروید. همراه این ترکیب از تزئیناتی مثل گردنبند، گوشواره و یا دستبند استفاده کنید. لباس‌های جین به هیچ عنوان لباس‌های مناسبی برای این مهمانی­‌ها به شمار نمی‌­آیند

25-Great-Cocktail-Party-Outfit-Ideas-41 25-Great-Cocktail-Party-Outfit-Ideas-9 25-Great-Cocktail-Party-Outfit-Ideas-13

به مناسبتی که مهمانی شام به خاطر آن برگزار می­‌شود و اینکه با میزبان چه نسبتی دارید توجه کنید. همچنین به فصلی که در آن قرار دارید. دقت کنید که لباس‌هایتان خیلی رسمی یا خیلی غیررسمی نباشد. گزینه‌­هایی که برای مهمانی­‌های دورهمی پیشنهاد داده شدند همه گزینه­‌های مناسبی برای مهمانی­‌های شام هم هستند.

مهمانی‌های رسمی / مهمانی معارفه

در مهمانی‌هایی مثل مراسم آشنایی دو خانواده یا خواستگاری لازم است لباس‌ها به سمت رسمی بودن بروند، ولی نه لباس‌هایی که در جشن‌­ها می­‌پوشیم. از پوشیدن لباس‌های تنگ و کوتاه اجتناب کنید. کت و شلوار و بخصوص برای خانم‌های میانسال، کت و دامن، به شرطی که شبیه به لباس‌های اداری نباشد می­‌توانند از گزینه‌­ها باشند. بدین منظور  زیر کت تاپ یا بلوزهای زنانه­‌ی ابریشمی یا براق بپوشید که جلوه‌­ی لباس مهمانی بودن آن مشخص شود. بهتر است این لباس‌ها را از رنگ‌­های روشن­‌تر انتخاب کنید. بلوز و دامن­‌های زیر زانو نیز لباس مناسبی برای این مهمانی‌ها به شمار می‌آیند.

 7165672cbcf4 photo_2017-03-05_11-59-02

مراسم یادبود

رنگ مشکی مناسب‌­ترین رنگ است ولی در عین حال از رنگ‌های زغالی و سرمه‌­ای نیز می­‌توانید استفاده کنید. در این مراسم نیز کت و شلوارها و کت و دامن‌­ها مناسب هستند. پیراهن‌های زیر زانو از دیگر لباس‌هایی است که می­‌توان در این مراسم پوشید.

405479

مهمانی­‌هایی که اولین برخورد به حساب می‌­آیند

اگر برای اولین بار قرار است با فامیل نامزد، همسر و یا حتی یکی از دوستانتان آشنا شوید، به هیچ عنوان تاثیر ملاقات اول را دست‌کم نگیرید. در نظر داشته باشید که با چه خانواده‌­ای قرار است برخورد کنید و انتظار آنها از شما چه خواهد بود. بنابراین می­‌توانید لباستان را با نظر گرفتن فرهنگ آن خانواده انتخاب کنید، ولی هرگز خود واقعیتان را فراموش نکنید، زیرا اگر لباستان از شخصیت واقعیتان خیلی دور باشد و در آن لباس احساس راحتی نداشته باشید، این حس به دیگران نیز سرایت خواهد کرد. مسلما با این حس تاثیر خوبی بر اطرافیان نخواهید داشت. پس لباسی را انتخاب کنید که به شما حس خوبی می‌­دهد. اگر رنگ بخصوصی هست که به رنگ پوست و چهره­‌تان می‌­آید، همان رنگ را انتخاب کنید، البته رنگ‌های شاد و گرم انتخاب‌های مناسب­‌تری هستند. لباس‌های تنگ و کوتاه گزینه­‌های مناسبی برای این مهمانی‌ها نیستند. بلوز و دامن و پیراهن‌های ساده‌­ی زیر زانو می­‌توانند انتخاب­‌های مناسبی به شمار آیند.

25-Great-Cocktail-Party-Outfit-Ideas-1 25-Great-Cocktail-Party-Outfit-Ideas-6

در مهمانی چی بپوشیم؟
۵ - ۱ نظر