Home > سبک زندگی > سلامت و تغذیه > خواص درمانی سنگ ها و کریستال ها – بخش اول

خواص درمانی سنگ ها و کریستال ها – بخش اول

خواص درمانی سنگ ها و کریستال ها - بخش اول

جواهرات به کار رفته در زیورآلات به منظور ایجاد تعادل در جسم و روح با استفاده از خواص سنگ استفاده می شوند. در طول هزاران سال تمدن های قدیممی از نیروی خاص کریستال ها برای موارد مختلف از شانس تا باروری استفاده می کرده اند. از نظر سلولی بدن ما و کریستال های کوارتز هر دو از ماده معدنی دی اکسید سیلیسیم ساخته شده اند و به همین دلیل ما می توانیم انرژی ناشی از آن ها را دریافت کنیم. زمانی که کریستال ها به طور مستقیم روی بدن شما قرار می گیرد انرژی های قدرتمندی روی شما تاثیر می گذارند. هر کدام از سنگ ها خواص خاصی دارند که در این نوشته معرفی شده اند و شما می توانید با مطالعه آن با خواص درمانی سنگ ها و کریستال ها آشنا شوید و از آن برای ارتباط بهتر بین روح و جسم خود استفاده کنید.

خواص درمانی سنگ ها و کریستال ها:

 1. عقیق

  این سنگ یکی از قدیمی ترین سنگ های درمانی است که به عنوان یک سنگ مقاوم در تمدن های باستانی از آن در لباس های رزمی استفاده می شده است. سنگ عقیق بسیار محافظت کننده است که آن را به یک سنگ ایده ال برای طلسم تبدیل می کند. این سنگ همچنین شجاعت، اعتماد به نفس و نیروی احساسی به پوشنده خود می دهد.
  خواص درمانی سنگ ها و کریستال ها - بخش اول

 2. آماتیست

  این سنگ یک سنگ طبیعی از بین برنده استرس است که نیروی درونی را افزایش می دهد و ثروت و حس کسب و کار برای پوشنده خود به ارمغان می آورد. این کریستال باعث رشد روحی می شود و محافظت کننده است. آماتیست ذهن پوشنده خود را واضح می کند و باعث می شود بتواند خودش را در سطحی عمیق تر بشناسد. کریستال های آماتیست انرژی منفی را دفع کرده و انرژی مثبت جذب می کنند که آن ها به یک سنگ محافظ عالی در خانه تبدیل می کند چون آن را از تاثیرهای منفی پاک می کند.
  خواص درمانی سنگ ها و کریستال ها - بخش اول

 3. آکوامارین

  این سنگ ذهن را پاک می کند، احساسات را متعادل می کند و قدرت فرد را افزایش می دهد. در زمان های گذشته دریانوردان آن را برای محافظت در برابر خطرات دریا با خود حمل می کردند. آکوامارین همچنین شجاعت را زیاد می کند و به شما کمک می کند حقیقت وجودی خود را دریابید.
  خواص درمانی سنگ ها و کریستال ها - بخش اول

 4. آونتورین (سنگ دلربا)

  این سنگ یکی از بهترین سنگ ها برای خوش شانسی، فراوانی و موفقیت است. آونتورین آرامش می دهد، هماهنگ می کند و از قلب محافظت می کند. این سنگ به شما کمک می کند عشق را جذب کرده و رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنید.
  خواص درمانی سنگ ها و کریستال ها - بخش اول

 5. آزوریت

  معمولا از آزوریت به عنوان سنگ بهشت یاد می شود و تصور می شود بتواند توانایی های پیشگویی به انسان بدهد. این سنگ آرامش بخش است و به پاک کردن ذهن و آزاد کردن انرژی نهفته کمک می کند. آمریکایی های اصیل از آن به عنوان سنگ برای ارتباط با روح راهنما یاد می کنند.
  خواص درمانی سنگ ها و کریستال ها - بخش اول

 6. کوارتز کهربایی سیاه

  این سنگ کوارتز واضح با تکه های کهربایی در آن است که به عنوان سنگ ثروت و شانس یاد می شود. کوارتز کهربایی سیاه به بهبودی شما از جهات مختلف کمک می کند و در صورت پوشیدن انرژی های بدن را آزاد کرده و تعادل ایجاد می کند.
  خواص درمانی سنگ ها و کریستال ها - بخش اول

مقاله های مشابه:

728X90-gem

 1. حجرالدم

  این سنگ یک سنگ شفابخش است که هزاران سال است به دلیل خواص درمانی اش ارزشمند محسوب می شود. حجرالدم بدن را پاک می کند و سموم آن را از بین بده و انرژی منفی را از بین می برد. این سنگ همچنین انرژی و قدرت را افزایش می دهد و حرکت انرژی را در بدن آسان می کند. این سنگ برای ورزشکاران و افرادی که در مارشان فعالیت فیزیکی زیادی انجام می دهند بسیار سودمند است.
  خواص درمانی سنگ ها و کریستال ها - بخش اول

 2. عقیق آبی

  این سنگ فوق العاده برای فعال کردن و درمان چاکراه گلو مفید است و توانایی سخنوری را افرایش می دهد. این سنگ اعصاب شما را آرام می کند و حس آرامش القا می کند. سنگ عقیق آبی به خصوص برای افرادی که نگرانی یا افسردگی دارند مفید است و می تواند برای بی خوابی و کاهش سردرد استفاده شود.
  خواص درمانی سنگ ها و کریستال ها - بخش اول

 3. عقیق جگری

  این سنگ نیروی شخصی و انرژی فیزیکی را افزایش می دهد شجاعت، مهربانی و خلاقیت به وجود می آورد. پوشیدن یا حمل کردن این سنگ انرژی و زنده دلی را افزایش می دهد و اعتماد به نفس لازم برای رسیدن به آرزوها را فراهم می کند. این سنگ برای پوشیدن در زمان مصاحبه کاری عالی است چون خوش شانسی و شکوفا شدن استعداد را با خود به همراه دارد. مصریان باستان این سنگ را به همراه عزیزانشان دفع می کرده اند تا از آن ها مراقبت کند و در سفر به دنیای دیگر آن ها را یاری کند.
  خواص درمانی سنگ ها و کریستال ها - بخش اول

 4. کریزوکل (Chrysocolla)

  این سنگ سرشار از آرامش شما را در زمان استرس آرام می کند. این سنگ انرژی منفی را از خود دور می کند به خصوص در زمان تغییرات مانند جابجایی. این سنگ برای پوشیدن روزانه بسیار مناسب است و باعث آرامش و کنترل احساسات می شود. این سنگ به شما کمک می کند با چالش ها روبرو شوید و به آسانی تغییر کنید و همچنین ظرفیت شما برای عشق را هم بالا می برد.
  خواص درمانی سنگ ها و کریستال ها - بخش اول

 5. عقیق سبز

  باعث باز شدن چاکرای قلب و فعال شدن آن می شود و حرکت انرژی در قلب را ممکن می سازد. با این خاصیت عقیق سبز به شما کمک می کند از صمیم قلب دوست داشته باشید. این سنگ، سنگ ظرافت و مهربانی است که مثبت اندیشی، شادی و قناعت را افزایش می دهد.عقیق سبز پذیرفتن شخصی را افزایش می دهد و حس برتری خواهی را از بین می برد.
  خواص درمانی سنگ ها و کریستال ها - بخش اول

 6. کوارتز زرد(Citrine)

  این سنگ، سنگ نور و شادی است و هیچ انرژی منفی در خود نگه نمی دارد و از این رو نیازی به تمیز کردن ندارد.کوارنز زرد به پوشنده خودش وضوح می دهد و به او کمک می کند هر چیزی بخواهد در زندگی به دست بیاورد. سنگ کوارتز زرد تصور و تخیل را فعال می کند و دید را نسبت به زندگی مثبت می کند. قدرت گرفته از خورشید، سیترین بدن را گرم و پر انرژی و پاک می کند.
  خواص درمانی سنگ ها و کریستال ها - بخش اول

نظر شما در مورد خواص درمانی سنگ ها و کریستال ها، چیست؟ کدامیک از سنگ ها به نظر شما زیبا تر است؟
پیشنهادات و انتقادات خودتون رو در بخش نظرات بنویسید. برای دریافت مطالب جدید و پر طرفدار از طریق ایمیل، در خبرنامه ما عضو بشید.
اگر این مطلب به نظرتون جالبه در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
یادتون نره تو کانال تلگرام ایسام عضو بشید کلی مزایده و کالای منتخب هست که می تونید ازشون لذت ببرید.
https://telegram.me/esamOfficial
کانال تلگرام ایسام
مشاهده منبع نوشته

خواص درمانی سنگ ها و کریستال ها – بخش اول
۵ - ۱ نظر

ممکن است این مطلب هم جالب باشد
20 سنگ شگفت انگیز
۲۰ سنگ شگفت انگیز و فوق العاده زیبا
کلکسیون سنگهای زیبا
کلکسیون سنگ های زیبا