Home > خانواده و اجتماع > با این ۷ توانایی موفقیت کودک خود را تضمین کنید

با این ۷ توانایی موفقیت کودک خود را تضمین کنید

با این 7 توانایی موفقیت کودک خود را تضمین کنید

با ۷ توانایی معرفی شده در این نوشته می توانید موفقیت کودک خود را تضمین کنید. همه پدر و مادرها دوست دارند توانایی هایی را به فرزندان شان بیاموزند که در آینده سبب موفقیت آن ها شود. به این نکته دقت کنید که کودکان بیشتر از آن چیزی که ما فکر می کنیم توانایی یادگیری مهارتهای زندگی را دارند.

 1. اعتماد به نفس
  اعتماد به نفس اعتماد به توانایی ها، دارایی ها و قضاوت فرد است و مهم ترین عامل موفقیت افراد به شمار می رود. بر اساس تحقیقات روانشناسان اعتماد به نفس از خود ارزشی درونی و بیرونی ناشی می شود. منابع بیرونی شامل ظاهر، تایید دیگران، عملکرد آکادمیک و منابع درونی شامل ارزش های اخلاقی مانند خوب بودن می شود. کودکانی که با توجه به منابع درونی رشد می یابند مانند کودکان اخلاق گرا و منظم با احتمال کمتری در سنین بالاتر به فعالیتهای خطرناک می پردازند و سبک زندگی موفق تری را دنبال می کنند. خلاقیت و کارآفرینی با انگیزه های درونی ارتباط نزدیکی دارد و توانایی غلبه بر مشکلات یک توانایی بسیار عالی هم برای زندگی شخصی و هم زندگی کاری است.
  حال که اهمیت اعتماد به نفس را می دانیم چگونه آن را در کودک خود ایجاد کنیم؟ برای ایجاد اعتماد به نفس در کودک باید الگوی خوبی برای او باشید و عقایدش را تشویق کنید. باید به کودک خود اجازه بدهید تصمیم گیری کند و به تصمیمش احترام بگذارید و حتی هنگامی که می دانید تصمیم درست نیست اجازه بدهید کودک کارهایش را با ایده های خودش انجام بدهد. یادگیری کودک با تجربه کلید یادگیری مهارت حل مشکل و ایجاد اعتماد به نفس است.
 2. تحمل و انعطاف پذیری
  شکست، مایوس شدن و نارحتی اجزای اجتناب ناپذیر زندگی هستند و هر قدر هم تلاش کنید نمی توانید کودک خود را در برابر این موارد حفاظت کنید. یک بخش مهم از موفقیت این است که شکست را بشناسیم و از آن نهراسیم. باید کودک را با روحیه مقاوم تربیت کنیم تا بتواند بر مشکلات زندگی پیروز شود. برای افزایش طاقت کودک به او اجازه دهید احساساتش را بیان کند و احساسات او را دست کم نگیرید. وقتی کودکان حس می کنند احساساتشان درک می شود انرژی خود را به بهتر شدن اختصاص می دهند.
  با این 7 توانایی موفقیت کودک خود را تضمین کنید

 3. حل کردن مشکلات
  مبتکران افراد متفکری هستند که با مشکلات مقابله می کنند. یادگیری تفکر انتقادی یک جزء اصلی در توانایی حل مشلات است. با سوال پرسیدن از کودک می توان تفکر انتقادی را به او آموخت. از او بپرسید چگونه می خواهد با یک شرایط خاص که ناراحتش می کند روبرو شود؟ اگر کودکان برای حل مشکل ایده ای ندارند با برطرف کردن مشکل به آنها کمک نکنید در عوض چند گزینه راهکار به آنها نشان دهید. کودکان را طوری حمایت کنید که در فرایند یافتن راه حل مشکل و انجام آن احساس امنیت کنند.
 4. خلاقیت
  حل کردن مشکلات پیچیده کار دشواری است و نیاز به خلاقیت و ابتکار عمل دارد. برای افزایش خلاقیت کودک خود زمان اختصاص دهید و سوال هایی از این دست از او بپرسید: چه کاری می توانستیم انجام دهیم که نتیجه بهتری بگیریم؟ چند راه برای حل این مشکل وجود دارد؟
  تفکر خلاقانه کلید اساسی ابداع و نوآوری است و با توجه به تغییر سریع دنیا افراد باید مبتکر باشند تا بتوانند در زندگی موفقیت کسب کنند.
  با این 7 توانایی موفقیت کودک خود را تضمین کنید
  اسباب بازی در ایسام

مقاله های مشابه:

 1. تعیین هدف
  همه دستاورد های با ارزش زمانبندی دارند و کار از یک نقطه شروع شده و با رسیدن به یک هدف پایان می یابد. اهداف ما را در مسیر رسیدن به موارد مهم در زندگی هدایت می کنند. توانایی تعیین کردن اهداف مناسب و برنامه ریزی برای رسیدن به آنها برای موفقیت بسیار مهم است.
  با به اشتراک گذاشتن اهداف خود با کودکان هدف گذاری را به آن ها بیاموزید. با کودک در مورد راه هایی برای رسیدن به اهداف خود صحبت کنید. به آنها کمک کنید با شناسایی موارد مهم اهداف بلند مدت و کوتاه مدت تعیین کنند. به عنوان مثال چه چیزی را می خواهند یاد بگیرند؟ یا چه چیزی را دوست دارند تغییر بدهند؟ وقتی کودک یک هدف تعیین می کند با او در مورد رسیدن به هدفش صحبت کنید. کودک باید به صورت واضح بداند که هدف و راه های رسیدن به آن چیست. یادگیری این توانایی به کودک کمک می کند که بتواند کارهای مختلف انجام دهد و توانایی های خود را بشناسد.
  با این 7 توانایی موفقیت کودک خود را تضمین کنید

 2. شروع کنندگی
  شروع کننده بودن یک رفتار برای انجام دادن ایده های جدید است. شروع کننده بودن به این معنی است که به اطراف خود نگاه کنیم و فکر کنیم که چه چیزهایی را می توان کامل کرد یا بهبود داد. برای ایجاد آن باید حسی در کودک ایجاد کرد که در محیط در جستجوی فرصت باشد. برای ایجاد این توانایی در کودکان باید این توانایی را در خود تقویت کرده و هنگامی که می خواهید کاری را شروع کنید در مورد آن با کودک صحبت کنید.
 3. همدردی
  قابلیت همدردی با دیگران یکی از توانایی های مدیریتی است و مدیران موفق می دانند با درک کردن احساسات کارمندان خود و اهمیت دادن به آنها احترام و مقبولیت آنها افزایش می یابد. همدردی در کودکان و بزرگسالان قابل یادگیری است. برای افزایش همدردی در کودکان با آنها مانند یک انسان کامل رفتار کنید و به احساساتشان احترام بگزارید و به آنها بیاموزید چگونه از احساساتشان برای تعامل با دیگران استفاده کنند. این کار به کودکان کمک می کند یاد بگیرند تا نقاط مشترکشان را با کودکان دیگر تشخیص دهند و با آنها ارتباط برقرار کنند.
  با این 7 توانایی موفقیت کودک خود را تضمین کنید

تمامی توانایی هایی که بیان شد به صورت دو طرفه تقویت می شوند و کودک آنها را با تعامل با والدین می آموزد.
مشاهده منبع نوشته
لوازم کودک در ایسام

نظر شما در مورد این موضوع چیست؟ آیا با نکات بیان شده در این نوشته موافقید؟
پیشنهادات و انتقادات خودتون رو در بخش نظرات بنویسید. برای دریافت مطالب جدید و پر طرفدار از طریق ایمیل، در خبرنامه ما عضو بشید.
اگر این مطلب به نظرتون جالبه در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
یادتون نره تو کانال تلگرام وبلاگ ایسام عضو بشید. یه عالمه مطلب جذاب و خواندنی منتظر شماست.
https://telegram.me/esamOfficial
کانال تلگرام ایسام

با این ۷ توانایی موفقیت کودک خود را تضمین کنید
۵ - ۳ نظر

ممکن است این مطلب هم جالب باشد
من می توانم شغل آینده تان را تنها بر اساس ترتیب تولد شما حدس بزنم
پیشنهاد ما برای نوسازی اثاثیه کهنه
چرا بهترین ایدهها در حمام به ذهنتان میرسد
10 توانایی ضروری برای مدیران
۱۰ توانایی ضروری برای مدیران
برای کاهش وزن پیاده روی بهتر است یا دویدن؟
برای کاهش وزن پیاده روی بهتر است یا دویدن؟
10 کار افراد موفق قبل از صبحانه
۱۰ کار افراد موفق قبل از صبحانه
6 سرگرمی برای مقابله با استرس
۶ سرگرمی برای مقابله با استرس
چگونه چرت زدن شما را خلاق تر می کند
چگونه چرت زدن شما را خلاق تر می کند
8 مهارت که می توانید در کمتر از 6 ماه بیاموزید
۸ مهارت که می توانید در کمتر از ۶ ماه بیاموزید
نکته های زبان بدن که شما را دوست داشتنی می کند - بخش دوم
نکته های زبان بدن که شما را دوست داشتنی می کند – بخش دوم
نکته های زبان بدن که شما را دوست داشتنی می کند - بخش اول
نکته های زبان بدن که شما را دوست داشتنی می کند – بخش اول
6 راه برای پر انرژی بودن بعد از بیدار شدن
۶ راه برای پر انرژی بودن بعد از بیدار شدن
28 نکته کوچک برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران
۲۸ نکته کوچک برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران
15 راز داشتن یک خانواده شاد
۱۵ راز داشتن یک خانواده شاد
رژیم بر اساس گروه خونی
رژیم بر اساس گروه خونی
9 دستور تهیه ماسک صورت خانگی
۹ دستور تهیه ماسک صورت خانگی

دیدگاه خود را بنویسید